Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków wicemistrzem Polski! [POMECZOWE WYPOWIEDZI]

Facebook Twitter

Piast Gliwice pokonany. Raków Częstochowa wicemistrzem Polski! To sportowy temat dnia i historyczny wyczyn piłkarzy z Limanowskiego. W meczu 29 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w poniedziałek (10.05) Raków Częstochowa wygrał na stadionie przy ul. Limanowskiego z Piastem Gliwice 1:0.

Gola zapewniającego wygraną i tym samym tytuł wicemistrzowski dla Rakowa zdobył w 32 min. Vladislavs Gutkovskis. Mamy komentarz trenera Marka Papszuna:

Z tego miejsca chciałbyć pogratulować wszystkim, którzy do tego sukcesu się przyłożyli. Gratuluję kibicom, którzy nas zawsze wspierali. Żałuję bardzo, że dzisiaj ich nie było. Nie mogliśmy jeszcze świętować, ale mam nadzieję, że to wszystko przed nami. Wierzę, że te obostrzenia za chwilę będą zniesione. Będziemy mogli się cieszyć z tego, co w tym sezonie osiągnęliśmy. Duża sprawa. Chyba do nas wszystkich jeszcze to nie dociera.

Kibiców na trybunach nie było, ale pojawili się za to przed stadionem na Limanowskiego. W małych grupach czekali na swoich piłkarzy, aby im podziękować… a my pytaliśmy o wrażenia po tak fenomenalnym sezonie w wykonaniu Rakowa:

Myślę, że dla nas wszystkich i dla piłkarzy jest czymś ogromnym, bo przecież tyle lat czekania, różnych ciężkich meczów, lat. Jednak praca owocna Papszuna dała ten potężny, dobry owoc.

Super sprawa. Nie byłem aż takim kibicem, ale po tym, co się ostatnio działo, to jestem z całym sercem.

Kibice całym sercem za Rakowem, usłyszeliśmy po wczorajszym spotkaniu. Oby tak dalej.

Super. Należało się chłopakom. Sami wywalczyli cały sezon, wybiegali to sobie. Szkoda, że nie mistrzostwo Polski, ale nie narzekajmy – jest puchar, jest 2. miejsce. Oby tak dalej. Klub się dynamicznie rozwija.

Najbardziej szkoda tego, że nie można było wejść na stadion.

Zasłużone. W końcu wracamy do siebie po tylu latach. W końcu gramy u siebie. I jeszcze przepięny prezent na 100-lecie: Wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski.

Modernizacja stadionu jeszcze się nie zakończyła, a kibicom częstochowskiego klubu marzy się już nowy:

Troszkę wstyd za stadion, niestety, że tak będzie wyglądać a na pewno inne drużyny, które grają w europejskich pucharach mają te stadiony znacznie ładniejsze, ale mam nadzieję, że nie gramy stadionem, tylko będziemy grać znacznie lepiej niż ten stadion wygląda.

Stadion to wizerunek miasta. Jak Pan Prezydent się nie wstydzi, żeby taki stadion wybudować. To jest kurnik, nie stadion. Taki placek wybudować, w XXI wieku z drutów stadion postawić. Stadion jest potrzebny koniecznie. Muszą coś z tym zrobić, bo to jest tragedia.

Raków ostatni mecz sezonu rozegra w weekend w Szczecinie z 3 w tabeli Pogonią.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj