Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków świętuje 100-lecie

Facebook Twitter

Na drugim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy Raków rozpoczyna jubileuszowy 2021 rok. Jubileuszowy, bo klub w tym roku obchodzi swoje setne urodziny.

Katarzyna Fica i kilka ważnych dla klubu dat..

Racovia- to pierwsza nazwa klubu – został założony w 1921 roku. Pierwszymi działaczami byli dr Jan Baścik, Marian Federak, Jan Łoboda, Janusz Kaźmierczak, Antoni Kiełbasiński, Wacław Sabczyk. Pierwsze mecze rozgrywane były na drewnianym torze wyścigów kolarskich, mieścił się przy ul. Limanowskiego i Syrokomli. Ten teren dyrekcja huty udostępniła klubowi w zamian za opiekę nad tym obiektem. Przez całe sto lat, były wzloty i upadki. Były momenty kiedy klub w ogóle nie grał w żadnych rozgrywkach, były też momenty kiedy trybuny przy Limanowskiego były wypełnione po brzegi. Takie były lata 90′. I wreszcie ostatnia dekada- 90 urodziny Raków świętował wygranym meczem 1:0 z Wisłą Kraków. Później były czasy Jerzego Brzęczka i Krzysztofa Kołaczyka. Aż do roku 2016 kiedy szkoleniowcem II ligowego wówczas Rakowa został Marek Papszun. W 2019 roku Raków po 21 latach przerwy ponownie gra w Ekstraklasie, trzeba podkreślić że gra znakomicie.

Klub z okazji 100 urodzin zaplanował szereg wydarzeń i atrakcji. Szczegółów jednak na razie nie znamy. Wiadomo, że na pewno nie zabraknie .. tortu.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj