Raków przegrał z Lechem Poznań [FOTO]

W meczu 32 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (14.05) na stadionie przy ulicy Limanowskiego Raków Częstochowa przegrał z Lechem Poznań 0:2 (0:1). Tym samym zakończona została seria 515 dni bez porażki Rakowa na własnym stadionie.

Częstochowianie przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem kilku czołowych piłkarzy, zawieszonych za kartki lub kontuzjowanych. Nie zagrali min. Ivi Lopez, Fabian Piasecki, Zoran Arsenic, Tomas Petrasek i Papanikolau. Osłabiony Raków, który już przed tygodniem zapewnił sobie tytuł mistrzowski nie dał rady ustępującym mistrzom. Bramki dla Lecha zdobyli Filip Marchwiński w 32 minucie i Velde w 73 minucie z rzutu karnego.

Do rozegrania naszym piłkarzom pozostały jeszcze 2 spotkania – z Wisłą Płock na wyjeździe i Zagłębiem Lubin u siebie (27.05). Po tym meczu klub organizuje oficjalne „świętowanie” tutułu.