Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Juwenalia Częstochowskie po raz 60. – koncerty, zabawa i korowód, atrakcje aż do soboty

Facebook Twitter

Trwają częstochowskie Juwenalia, jak to zwykle bywa w tym tygodniu, to studenci przejmują władze w mieście. Młodzi bawią się w plenerze, przygotowali koncerty, mają dzień sportu i cykl imprez klubowych.

Juwenalia Częstochowskie
fot.juwenalia.pcz.pl

Juwenalia Częstochowskie

Samorządy studenckie przygotowały 60. jubileuszową Wiosnę Studentów:

Weronika Kowalik: W tym roku bawimy się cały tydzień, ponieważ są to 60. Juwenalia Częstochowskie. Każdy jubileusz trzeba tak naprawdę świętować. Środa jest to dzień sportowy, który tak naprawdę towarzyszy nam każdego roku na juwenaliach, musimy się trochę rozruszać przed imprezami. Jeśli chodzi o atrakcje w Dzień Sportu, będzie to siatkówka i piłka nożna, studenci będą grać przeciwko sobie, czyli Politechnika Częstochowska przeciwko Uniwersytetowi Jana Długosza w Częstochowie oraz oczywiście pojawią się również pracownicy Politechniki Częstochowskiej, którzy również zmierzą się ze studentami.

Mówi Weronika Kowalik z Samorządu Studenckiego Politechniki. 60. jubileuszowa edycja Juwenaliów Częstochowskich to obchody szczególnie uroczyste, dlatego włącza się wspólnie cała studencka brać, dwóch największych uczelni w mieście. Nie może zabraknąć barwnego korowodu:

W korowodzie studenckim biorą udział nie tylko studenci, ale osoby wszystkie, które są chętne.

Możemy włączyć się do zabawy poprzez przebranie się i pokazać prawdziwego siebie, swoje przekonania, poglądy i poczucie humoru.

Rozpoczynamy pod Politechniką Częstochowską, ruszamy aleją Armii Krajowej, skręcamy w aleję Najświętszej Maryi Panny, gdzie pod Placem Biegańskiego spotykamy się z prezydentem miasta i odbieramy klucz do miasta i przejmujemy tak naprawdę władzę na te dwa dni. W czwartek również zapraszamy wszystkich studentów na imprezę klubową.

Juwenalia Częstochowskie

Jak mówią nasi studenci, korowód startuje w czwartek 16 maja o godz. 12:00. Jak przekonują Kacper, Kuba i Weronika, to prawdopodobnie najważniejszy punkt imprezy. Pamiętajcie, że na trasie, którą będzie poruszał się korowód, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Szykujcie formę też na weekendowe wydarzenia koncertowe:

Weronika Kowalik: W piątek startujemy o godzinie 18.00, na scenie pojawi się Łydka Grubasa, Bracia Figo Fagot, Figo i Samogony, Tede oraz artysta wieczoru, czyli PRO8L3M. W sobotę o godzinie 19.00 na początku na scenie pojawi się kapela studencka. Kapela studencka została wyłoniona poprzez Przegląd Kapel Studenckich, który odbył się dwa tygodnie temu i potem na naszej scenie zawitali Zeamsone, następnie Kizo i oczywiście na sam koniec wystąpi Tymek. W piątek, jak i w sobotę na scenie po wszystkich koncertach pojawi się DJ i zaprosi wszystkich uczestników do imprezy pod sceną.

Dodaje przedstawicielka samorządu studenckiego z Politechniki Częstochowskiej – Weronika Kowalik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024