Raków Częstochowa znów zwycięski! Mamy wypowiedzi trenerów i zawodników

To było czwarte zwycięstwo piłkarzy. Raków Częstochowa, po wygranej z Łodzią plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Raków Częstochowa pokonał ŁKS Łódź

Raków Częstochowa lepszy u siebie od rywali z Łodzi. W meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół pokonał w sobotę (16.09.) ŁKS 1:0. Już w ósmej minucie bramkę zdobył Papanikolau. Przy Limanowskiego spotkanie oglądał komplet kibiców. – Zawsze chcemy pokazywać dobrą gre – mówił po meczu rener Rakowa Dawid Szwarga.

Dawid Szwarga: Nie lubię tego stwierdzenia, że najważniejsze są trzy punkty, bo zawsze chcemy zaprezentować też dobrą grę i wygrywać mecze prezentując się dobrze w każdej fazie gry. ŁKS, zwłaszcza w drugiej połowie, przeciwstawił się nam zarówno dobrą organizacją, wysokim poziomem energii, który pomagał im kreować sytuacje i pomagał im wchodzić w okolice naszego pola karnego. Natomiast dużą umiejętnością zespołu jest utrzymać zero z tyłu, nie dopuścić przeciwnika do tego, by tą bramkę strzeli, co zrobił choćby w kluczowym momencie meczu Bogdan Rakowita.

Dla drużyny przeciwnej było to zaskoczenie. – Zdrzemnęliśmy się na początku meczu – mówił po spotkaniu Kazimierz Moskal, szkoleniowiec ŁKS-u.

Kazimierz Moskal: Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie, z wyjątkiem początku meczu, kiedy to chyba ze zbyt dużym respektem podeszliśmy do Mistrza Polski. Było widać trochę nerwowości i trochę braku pewności, ale z każdą minutą graliśmy lepiej. Ten początek spowodował to, że zdrzemnęliśmy się przy wyrzucie piłki z autu, rozegrali szybko, dośrodkowanie i bramka która trochę nam pokrzyżowała plany. Ale stworzyliśmy na tyle dużo dobrych sytuacji, że powinniśmy chociaż jedną bramkę zdobyć, ale nie udało się.

Zwycięstwo Rakowa to też sukces naszego niezawodnego bramkarza Vladana Kovacevića.

Vladan Kovacević: Dobry mecz, nie pamiętam kiedy przeciwnik stworzył sobie tyle sytuacji…Dla mnie mecz był super. Wiem, że nie zagraliśmy na swoim poziomie. (…) Zabrakło nam jakości (…)

Mecz z ŁKS-em Łódź rozpoczął prawdziwy maraton wyzwań dla zespołu Rakowa, który potrwa do 8 października.

Do tego czasu mistrzowie Polski rozegrają łącznie 6 meczów, w tym 5 ligowych oraz jeden w fazie grupowej Ligi Europy z Atalantą BC. Domowy mecz był też wyjątkowy, bo na murawie w przerwie gry wylądowały pluszaki. Był to efekt charytatywnej akcji pomocy na rzecz dzieci z domów dziecka oraz Fundacji Oczami Brata.