Raków Częstochowa w ćwierćfinale Pucharu Polski

W środę (10.02.) na stadionie w Bełchatowie częstochowianie pokonali Górnika Zabrze 4:2. O awans jednak łatwo nie było. Mimo, że to Raków zdobył dwie pierwsze bramki, goście w drugiej połowie odrobili straty. Decydujące były cztery ostatnie minuty meczu.

W 88 minucie Ivi Lopez celnie uderzył z rzutu karnego, a w doliczonym czasie gry czwartą bramkę dla Rakowa zdobył Jarosław Jach..

– podkreślał na pomeczowej konferencji trener Rakowa, Marek Papszun. Czasu na odpoczynek częstochowianie jednak nie mają. W sobotę (13.02.) kolejne ligowe spotkanie. Raków zagra w Bełchatowie z Lechią Gdańsk. Początek meczu o godz. 20:00.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze (2:0) Bramki: 1:0 – Gutkovskis 3′ 2:0 – Ivi Lopez 13′ 2:1 – Jimenez 55′ 2:2 – Jimenez 71′ 3:2 – Ivi Lopez 87′ 4:2 – Jach 90′ Kartki: Sapała 50′ – Kubica 23′, Janza 32′, Wiśniewski 85′ Raków: Pindroch – Piątkowski, Mikołajewski, Jach, Kun, Tudor, Schwarz, Sapała, Lopez (90. Papanikolau), Szelągowski (69. Tijanić), Gutkovkis (90. Długosz). Górnik: Kudła – Wiśniewski, Kubica, Manneh (90. Boakye), Jimenez, Nunes, Koj (46. Evangelou), Nowak, Masouras, Sobczyk, Gryszkiewicz (88. Krawczyk), Janza.