Raków Częstochowa rozgromił Lechię Gdańsk

W meczu 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w piątek (28.04) Raków Częstochowa pokonał u siebie Lechię Gdańsk 4:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Fabian Piasecki, Vladyslav Kochergin, Giannis Papanikolau i Vladislavs Gutkovskis. Grająca wcześniej Legia Warszawa również wygrała swoje spotkanie (2:0 z Wisłą Płock) i częstochowianie nie mogli jeszcze świętować tytułu mistrzowskiego.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk

Raków Częstochowa przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem kilku zawodników. Obok kontuzjowanych Ivi Lopeza i Milana Rundica za kartki pauzował też Tomas Petrasek. Trener Marek Papszun na bramce postawił Kacpra Trelowskiego, który zapewne stanie również między słupkami podczas finału Pucharu Polski za 4 dni. W ataku zamiast Gutkovskisa od pierwszej minuty zobaczyliśmy Fabiana Piaseckiego.

Pierwsza połowa nie była dobrym widowiskiem. Z boiska wiało nudą, widać było, że „czerwono – niebiescy” są już chyba myślami przy wtorkowym (02.05) meczu z Legią Warszawa. Spokojna gra nie uchroniła niestety przed kontuzją Bartosza Nowaka, który w 30 minucie musiał opuścić boisko – na jego miejsce wszedł Ben Lederman, a Kochergin przesunięty został do ofensywnej formacji. Pierwszy celny strzał w tym meczu oddała Lechia dopiero w 39 minucie. Kiedy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem w 45 minucie długą piłkę do wysuniętego Piaseckiego posłał Racovitan. Napastnik Rakowa wykorzystał zbyt dalekie wyjście bramkarza gości Buchalika i zdobył bramkę dla Rakowa.

Druga część meczu przyniosła więcej emocji, a to za sprawą piłkarzy Rakowa, który grali już na większym luzie i zdobyli 3 gole. W 75 minucie na 2:0 podwyższył Kochergin, po znakomitej akcji i zagraniu Tudora. 6 minut później płaskim strzałem z 16 metrów golkipera Lechii pokonał Papanikolau. Wynik meczu ustalił w 90 minucie Gutkovskis, który wykończył kontrę Rakowa i dobre podanie Długosza.

Po tym meczu Raków ma na koncie 71 punktów i wciąż utrzymuje 11-punktową przewagę nad Legią. Następny mecz ligowy nasza drużyna rozegra w Kielcach z Koroną (07.05) i jeśli zwycięży zapewni sobie tytuł mistrzowski. Wcześniej jednak podopieczni trenera Papszuna zagrają na Stadionie Narodowym we wtorek (02.05), gdzie w finale Pucharu Polski powalczą o trzeci z rzędu triumf w tych rozgrywkach z Legią Warszawa. Początek meczu o godzinie 16:00

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 4:0: Piasecki (45 min) 1:0; Kochergin (75 min.) 2:0, Papanikolau (81 min.) 3:0, Gutkovskis (90 min.) 4:0

Skład Rakowa: Trelowski, Racovitan, Arsenic, Svarnas, Tudor, Kochergin (Cebula), Papanikolau, Jean Carlos (Długosz), Wdowiak (Berggren)), Nowak (Lederman), Piasecki (Gutkovskis)