Raków Częstochowa przegrał z Górnikiem Zabrze

W spotkaniu 29 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w piątek (19.04) Raków Częstochowa przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1. Zwycięską bramkę dla gości zdobył w doliczonym czasie gry Sebastian Musiolik.

Raków Częstochowa przystąpił do meczu osłabiony brakiem min. Zorana Arsenica i Vladana Kovacevica. Naszego podstawowego bramkarza zastąpił sprowadzony w ramach tzw. transferu medycznego Dusan Kuciak, niezwykle doświadczony golkiper występujący przez wiele lat w ekstraklasie, min. w Legii Warszawa i Lechii Gdańsk.

Mecz od początku toczył się dobrze znanym schematem, Raków przeważał w posiadaniu piłki, ale za bardzo nic z tego nie wynikało. Górnik szukał swoich szans w kontratakach. W 11 minucie jedna z takich kontr omal nie zakończyła się dla gości zdobyciem bramki, ale w sytuacji „sam na sam” Ennali przegrał pojedynek ze świetnie interweniującym Kuciakiem. Najlepszą okazję w pierwszej połowie Raków Częstochowa miał w 26 minucie, kiedy to po strzale Svarnasa piłka trafiła w słupek.

W 32 minucie ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się Ennali, Kuciak wyszedł przed pole karne i skutecznie przeszkodził pomocnikowi Górnika w zdobyciu bramki. Sędzia uznał, że zrobił to nieprzepisowo i ukarał naszego bramkarza czerwoną kartką, jednak po analizie VAR odwołał swoją decyzję. Pierwsza część meczu była słabym widowiskiem, Raków oddał w niej 10 strzałów, ale wszystkie (poza słupkiem Svarnasa) były bardzo niecelne.

Na początku drugiej połowy spore ożywienie w grę Rakowa wniósł Otieno, jednak nie trwało to długo. Częstochowianie męczyli się niemiłosiernie próbując zagrozić bramce strzeżonej przez Bielicę. Kiedy już mistrzowie Polski stworzyli sobie bardzo dobre sytuacje to brakowało skuteczności. Trzy świetne okazje zmarnował Crnac, przy którego strzałach kapitalnie interweniował bramkarz Górnika. Na domiar złego w 58 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Papanikolau i Raków musiał grać w osłabieniu.

Brak skuteczności zemścił się na naszej drużynie w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym pikę głową uderzył Musiolik i zdobył bramkę, dając niezwykle cenną wygraną swojej drużynie.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)– 90+ 2 Musiolik

Skład Rakowa: Kuciak, Svarnas, Rodin (Otieno), Racovitan, Jean Carlos, Papanikolau, Lederman (Berggren), Tudor, Kochergin (Nowak), Yeboah (Barath), Crnac (Cebula)