Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni miejscy muszą podjąć kilka ważnych decyzji, np. w temacie gruntów w centrum czy pomocy Ukraińcom

Facebook Twitter

Dzisiaj przez całe popołudnie (23.06) obraduje jeszcze przed wakacyjną przerwą Rada Miasta. Są do podjęcia jak zawsze decyzje budżetowe i poprawki w miejskich wydatkach.

Pojawi się też kwestia prawnego unormowania pomocy dla Ukrainy i budzące zainteresowanie miejskie grunty oraz nieruchomości na sprzedaż.

Włodzimierz Tutaj: Kilka uchwał dotyczących wyrażenia zgody Rady Miasta na zbycie lub zamianę nieruchomości na zapleczu alei NMP 40 oraz 40/42a. Ma potencjał, jeżeli chodzi o inwestycje mieszkaniowo-biurowo-usługowe i może zostać dzięki temu zrewitalizowane. Nie ma tam możliwości odtworzenia lokali komunalnych z uwagi na stan budynków.

Jak argumentuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta , działkami w centrum mogą być zainteresowani inwestorzy, podobnie jak to działo się w przypadku nowej galerii powstałej w III Alei w miejsce zrujnowanej miejskiej kamienicy. Rada Miasta musi jednak wcześniej wyrazić zgodę. Miasto zapowiada, że chce usystematyzować pomoc dla uchodźców:

Włodzimierz Tutaj: Podjęcie uchwały w sprawie zakresu pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, a także w sprawie zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy w zakresie wsparcia uczniów i usług społecznych, doposażenie częstochowskich szkół, a także stworzenie Centrum Dialogu Społecznego, także możliwości pomocy socjalnej, terapeutycznej dla ukraińskich uchodźców poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Trwa także obejmowanie projektami zagospodarowania przestrzennego kolejnych ulic i dzielnic. W czwartek (23.06.) uchwały w porządku obrad w tym temacie dotyczą np. Stradomia, Tysiąclecia czy Błeszna:

Włodzimierz Tutaj: Pakiet uchwał związany z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Jedna z nich obejmuje obszar położony w dzielnicy Gnaszyn Kawodrza, w rejonie ul. Rzepakowej, drugi obejmuje obszar w dzielnicy Stradom – Konwaliowej i Przestrzennej, oprócz tego w dzielnicy Tysiąclecie między al. Wyzwolenia, a ulicami Michałowskiego, Kisielewskiego i Dmowskiego, a także obszaru w dzielnicy Błeszno.

Obrady częstochowskich radnych, już w stacjonarnym trybie trwają od 12.00 w sali sesyjnej UM. O ważnych tematach z Rady Miasta informował Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022