Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzedaż działki w Śródmieściu. Miasto chce za nią dostać co najmniej 3,5 mln zł

Facebook Twitter

Sprzedaż działki w Śródmieściu - kolejna odsłona. Miasto oferuje 0,3 hektara ternu w niezwykle atrakcyjnym miejscu. Co mogłoby tam powstać?

Sprzedaż działki w Śródmieściu
Fot. czestochowa.pl

Sprzedaż działki w Śródmieściu

Władze miasta już po raz trzeci wystawiają na sprzedaż działkę w Śródmieściu. Teren ma być przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową oraz usługową.

To kolejny przetarg na tą lokalizację

– mówi Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie.

Włodzimierz Tutaj:  Miasto ogłosiło kolejny przetarg na sprzedaż działki przy Alei Najświętszej Maryi Panny 40 i 40/42A o powierzchni łącznej blisko 0,3 hektara. Działka jest częściowo zabudowana budynkami znajdującymi się w złym stanie technicznym, potencjalnie przeznaczonymi do rozbiórki. Kompleks działek posiada możliwość skomunikowania od ulicy Perepeczki, gdyż ta nieruchomość mieści się pomiędzy Aleją Najświętszej Marii Panny, ulicą Kilińskiego i właśnie ulicą Perepeczki.

To atrakcyjny teren inwestycyjny

Cena wywoławcza w trzecim już przetargu wynosi 3,5 mln. złotych. Czas na wpłacenie wadium w wysokości 700 tys. zł mija 23 października 2023 r. Przetarg zaplanowano trzy dni później. Teren ten jest atrakcyjny pod względem inwestycyjnym, ocenia magistrat.

Włodzimierz Tutaj: Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego tereny zabudowy mieszkaniowej i usługowej – to jest właśnie ten teren, na którym leży działka. Może być więc to teren inwestycji w obiekty biurowe, biurowo-usługowe, noclegowe lub też mieszkaniowe apartamentowce.

Warto dodać, że plan zagospodarowania dopuszcza w tym rejonie apartamentowce, biurowce, czy hostele. Co ważne to niemal bezpośrednie sąsiedztwo Placu Biegańskiego.

Włodzimierz Tutaj: Cena wywoławcza w obecnym przetargu to trzy i pół miliona złotych. Wadium 700 tysięcy. Przetarg odbędzie się 26 października o godzinie 10 w siedzibie Urzędu Miasta Częstochowy przy ulicy Śląskiej w sali sesyjnej. Natomiast termin wpłacenia wadium upływa dwudziestego trzeciego października.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023