Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rada Miasta przyjęła budżet Częstochowy na 2021 rok

Facebook Twitter

Przewiduje on wydatki w wysokości ok. 1 mld 634 mln zł, przy dochodach ok. 1 mld 597 mln, a deficyt prognozowany jest na poziomie 37,5 mln zł.

W obecnej sytuacji miasto musiało ograniczyć wydatki bieżące. Np. mniej dostały klubu sportowe, a w zakresie inwestycji magistrat stawiać będzie na projekty z dofinansowaniem unijnym i na zadania już rozpoczęte:

Budżet na 2021 rok będzie bardzo trudnym budżetem, bo z jednej strony rząd, parlamentarzyści, władze centralne dbają o to, żebyśmy w samorządach mieli jak najmniej pieniędzy i to widać, że nie ma tylu pieniędzy, ile było w poprzednich latach, do czego się przyzwyczailiśmy. Mniejsze udziały w picie, mniejsze środki na realizację potrzeb naszych mieszkanek i mieszkańców a z drugiej strony właśnie te potrzeby wcale nie są mniejsze i trzeba zabezpieczać środki na ich realizację a więc to jest trudny budżet, w którym trzeba spiąć możliwości wynikające ze strony dochodowej z oczekiwaniami  i potrzebami wynikającymi z tego, czego potrzebują mieszkanki i mieszkańcy.

Mówi Prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Problemem dla budżetu może okazać się także „nowy estoński CIT”, jeśli chodzi o ściągalność podatków – dodaje włodarz miasta:

312,5 mln ma miasto zaplanowane w 2021 roku na inwestycje. Część środków pochodzi z dotacji z Funduszy Inwestycji Lokalnych:

W 2021 r. na promocję miasta po przez sport, Włókniarz i Raków otrzymali po 1,5 mln zł:

Mówi Prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023