Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prohibicja w Częstochowie. Radni dzisiaj podejmą dyskusję, czy ją wprowadzić. Śledź na żywo przebieg sesji

Facebook Twitter

Czy wprowadzenie nocnej prohibicji w Częstochowie pomoże rozwiązać problemy mieszkańców, takie jak awantury czy zakłócanie ciszy nocnej? To pomysł, który proponuje wiceprzewodnicząca rady miasta, Jolanta Urbańska. Dzisiaj (16.11.) radni pochylą się nad problemem.

prohibicja w częstochowie
fot. pixabay.com

Urbańska proponuje wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu po zmierzchu jedynie w centrum miasta. Jej zdaniem, jeżeli mieszkańcy poprą ten pomysł, zakaz może być rozszerzony na inne części miasta.

Decyzja o wprowadzeniu takiego zakazu leży w gestii samorządu, zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dokument ten stanowi, że „rada gminy może ustalić, w drodze uchwały, dla terenu gminy lub wskazanych jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22:00 a 6:00”.

Według informacji „Dziennik Gazeta Prawna”, już 10% gmin w Polsce wprowadziło nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Wśród nich są takie miasta jak Katowice, Wrocław, Kraków czy Zakopane.

Czy częstochowscy radni zdecydują się na wprowadzenie podobnych ograniczeń? Łukasz Banaś, jeden z pomysłodawców, zapowiada intensywne dyskusje nad tym projektem. Mieszkańcy są podzieleni, nie wszyscy widzą w nocnej prohibicji rozwiązanie problemów miasta.

Prohibicja w Częstochowie to jednak tylko jeden z punktów podczas całej sesji. O czym jeszcze radni będą dyskutować – porządek sesji znajdziecie TUTAJ.

Transmisja na żywo obrad radnych jest dostępna pod TYM Linkiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj