Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk w Radiu Jura: Po zakończeniu inwestycji drogowych wszyscy będziemy zadowoleni

Facebook Twitter

Gigantyczne zmiany na częstochowskich drogach. Równolegle prowadzonych jest kilka dużych drogowych inwestycji. To przebudowa linii tramwajowej i Alei Wojska Polskiego, ale też remont alei Niepodległości czy przebudowa ulicy Mirowskiej.

Piszecie do nas od rana w tej sprawie i pytacie – dlaczego wszystkie tak duże inwestycje prowadzone są w mieście w jednym czasie? O odpowiedź zapytaliśmy prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka:

Zbiegły nam się prace w jednym terminie. Jest to spowodowane z jednej strony tym, że pieniądze europejskie/ zewnętrzne, które udało nam się pozyskać na wiele ważnych inwestycji, nie mogą czekać – trzeba to realizować, z drugiej strony staramy się, żeby potrzeby naszych mieszkanek i mieszkańców były zaspokajane, żeby to co wymaga zrobienia, było zrobione przy jak najmniejszej uciążliwości

– tłumaczy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Musimy trochę się przemęczyć, żeby później móc korzystać z efektów prac:

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli robimy w domu jakiś remont, a jeśli jest to jeszcze kuchnia czy łazienka, to są trudne dni dla całej rodziny i tak też postrzegam tę sytuację w Częstochowie. Może trochę trudności będzie nas jeszcze czekać, ale liczę na to, że na zakończenie całego procesu wszyscy będziemy mocno zadowoleni.

Przypomnijmy jeszcze, zakończenie prac na częstochowskim odcinku DK-91 planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj