Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Częstochowy za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się do mieszkańców

Facebook Twitter

Podziękowania, słowa otuchy i aktualne informacje dotyczące sytuacji w mieście skierował we wtorek wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych (17.03.) do mieszkańców Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Prezydent miasta prosił też m.in. o odpowiedzialne zachowanie każdego z nas, w dobie szerzącej się epidemii koronawirusa:

Dziękuję tym wszystkim, którzy stosują zalecane środki ostrożności i jednocześnie nie popadają w panikę. W ostatnich dniach zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zgodnie z dyspozycjami zamknęliśmy szkoły, instytucje kultury i obiekty sportowe. Ograniczyliśmy do niezbędnego minimum bezpośrednią obsługę interesantów w pracujących ciągle, ale zamkniętych urzędach i instytucjach miejskich. Dostosowaliśmy do nowej sytuacji standardy w komunikacji miejskiej, zawiesiliśmy też opłaty w miejskiej strefie płatnego parkowania, pomagamy też osobom przechodzących kwarantannę.

– mówił Krzysztof Matyjaszczyk, zapewniając że władze miasta ściśle współpracują z administracją rządową wypełniając jej kolejne wytyczne. Prezydent Częstochowy docenia samodyscyplinę mieszkańców

Najważniejszą część tej pracy wykonujecie Wy, w odpowiednim momencie zastosowaliście się do podstawowej zasady i zostaliście w domach na tak długo, na ile to możliwe. Spontanicznie organizujecie się by pomagać innym. Za to wszystko Wam dziękuje. Przed nami z pewnością jeszcze najtrudniejsza walka, wygramy ją jeśli wykażemy się odpowiedzialnością i społeczną solidarnością.

Przypomnijmy, pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Częstochowie podano we wtorek (17.03.) Niebezpieczny wirus z Chin został wykryty u 6-letniej dziewczynki, która na oddział zakaźny szpitala przy ul. PCK trafiła razem ze swoją mamą. Pacjentki zostały przewiezione ze szpitala z Zawiercia, gdzie na koronawirusa leczony jest ojciec dziewczynki. Stan wszystkich jest stabilny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj