Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Postanowienia noworoczne. Jak wytrwać w ich realizacji? Mamy kilka pomocnych wskazówek

Facebook Twitter

Nowy Rok 2024 już zagościł w naszych kalendarzach, a wraz z nim pojawia się lista postanowień, które zazwyczaj są pełne ambitnych celów i marzeń. Jak wytrwać w ich realizacji i nie skończyć z rozczarowaniem już na początku lutego? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

postanowienia noworoczne
Fot. Pixabay

Postanowienia noworoczne

Z nadejściem 1 stycznia, każdy z nas pragnie zmian na lepsze. Wielu z nas kończy stary rok z nadzieją na lepsze jutro, a od nowego oczekuje wielkiej zmiany. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Dane pokazują, że niemal 50% społeczeństwa deklaruje noworoczne postanowienia, ale tylko 10% z nich osiąga zamierzone cele. Jak to zmienić?

Na początek warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze, podsumuj stary rok. Zastanów się, co Ci się udało, a co zakończyło niepowodzeniem. Jeśli nie udało Ci się zrealizować żadnego z poprzednich postanowień, być może warto zmienić taktykę. Po drugie, skup się nie na kilku, ale na jednym postanowieniu. Jeśli będziemy chcieli zrobić kilka rzeczy naraz, żadnej z nich nie wykonamy dobrze.

A jak wytrwać w swoich postanowieniach? Ważne jest, aby cele były sprecyzowane i realne. Nie zakładaj, że schudniesz 15 kg lub rzucisz palenie z dnia na dzień. Ważne jest też doprecyzowanie założeń, np. jeśli redukujesz ilość wypalanych papierosów na dobę, zastanów się, do jakiej liczby jesteś w stanie dojść i w jakim czasie.

Kolejnym kluczem do sukcesu jest metoda małych kroków. Podziel swój duży cel na kilka mniejszych etapów i każdy z nich monitoruj. Zaangażuj w swój plan innych – dzięki temu otrzymasz wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Nagradzaj się i ciesz każdym sukcesem, a przede wszystkim – bądź cierpliwy i wytrwały.

Postanowienia noworoczne dla dzieci

Fot. Pixabay

Postanowienia noworoczne nie są tylko dla dorosłych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaangażować w noworoczne zmiany również dzieci. Od 7 roku życia dziecko jest w stanie zobrazować cel i z małą pomocą rodziców dążyć do jego osiągnięcia. Takie z pozoru niewinne zadanie pomaga budować więź rodziców z pociechą, która dodatkowo uczy się jak realizować zadania w określonym czasie.

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Trzeba cierpliwie i wytrwale dążyć do jasno określonych, realnych celów oraz korzystać ze wsparcia otoczenia. Nowy Rok to zawsze dobry początek na zmiany w życiu. Nie porzucajmy zbyt wcześnie planów, nawet jeśli zmiana na lepsze nie jest łatwa.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj