Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poranny paraliż w Częstochowie po zderzeniu tramwaju z samochodem technicznym MPK. 3 osoby zostały ranne [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Na rondzie Mickiewicza doszło do zderzenia tramwaju z ciężarowym samochodem technicznym. Do wypadku doszło przed godziną 9.00. Tramwaje wróciły na tory, zastępcza komunikacja autobusowa przestaje obowiązywać.

Poranny paraliż w Częstochowie

Wcześniej pisaliśmy:

Nie kursują tramwaje i tak będzie przez kilka godzin. Powodem jest poważny wypadek, który miał miejsce na rondzie Mickiewicza.

Komunikacyjny paraliż w Częstochowie. Nadal trwają utrudnienia w związku z porannym wypadkiem, jaki miał miejsce w rejonie ronda Mickiewicza. Jak już wiecie z Radia Jura, tramwaj zderzył się z samochodem technicznym MPK. Początkowo służby informowały o jednej osobie poszkodowanej, z najnowszych informacji wynika, że ranne zostały trzy osoby.

Marcin Knysak: Około godziny 8.40 w Częstochowie na torowisku tramwajowym, kierująca tramwajem 47-letnia mieszkanka powiatu częstochowskiego najechała pojazd obsługi technicznej, który wykonywał czynności związane z przeglądem trakcji tramwajowej. W wyniku tego zdarzenia drogowego trzech pracowników tego wozu technicznego ucierpiało. Zostali przewiezieni przetransportowani do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Kierująca tramwajem trzeźwa.

– relacjonuje przebieg wypadku sierż. szt. Marcin Knysak z KMP w Częstochowie. Nadal nie kursują tramwaje. MPK uruchomiło zastępczą komunikację autobusową.

22 grudnia w kalendarzu, pierwszy dzień zimy i mamy za oknami pogodowy miszmasz. Kilkustopniowy spadek temperatury spowodował, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, do groźnie wyglądających stłuczek doszło na północy Częstochowy:

Marcin Knysak: Na korytarzu północnym doszło do zderzenia czterech pojazdów, nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał natomiast. Jeszcze raz apelujemy, droga miejscami może być śliska, dlatego należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze życiowej, wzmożyć swoją ostrożność i czujność na drodze.

– apeluje sierż. szt. Marcin Knysak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj