Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja w Częstochowie: Wszystkich Świętych i akcja ”Znicz”

Facebook Twitter

Trudny czas na drogach przed nami, święto 1 listopada to dla policjantów okres wytężonej pracy. Rozpoczynają akcję "Znicz" dla bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy, ale i na drogach dojazdowych do miast, gdzie pojawia się zwyczajowo więcej pojazdów.

Pirat drogowy został zatrzymany
fot.policja.pl

Policja w Częstochowie zadba o bezpieczeństwo

Drogówka ma zadbać o zapewnienie płynności ruchu na głównych drogach prowadzących do cmentarzy. W razie konieczności i korków policjanci będą kierować ruchem. Będą surowo reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności nadmierną prędkość i mogą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, informuje częstochowska komenda policji.

fot.policja.pl

Pieszych uczulamy, by na jezdnię wchodzić za samochodem, a nie przed nim. Mamy wcześnie zapadający zmrok, o tym warto pamiętać w rejonie cmentarzy, zabierając ze sobą odblaski na ubranie. Pamiętajcie też o zmianach w organizacji ruchu wokół nekropolii w Częstochowie i poza nią, warto też rozważyć skorzystanie z transportu publicznego.

fot.policja.pl

Już od wtorku wieczorem i przez całą środę (1.11.) będzie też obowiązywał zakaz ruchu ciężarówek, co powinno poprawić możliwość płynnego dojazdu do innych miast.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj