Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja pomaga w zabezpieczaniu rowerów. Złodzieje szaleją! Ponad setka jednośladów ukradziona w tym roku

Facebook Twitter

Przez całą środę przesiadaliśmy się chętniej z samochodów na rowery, ale o własne dwa kółka warto zadbać przez cały rok. Mowa też o właściwym ich zabezpieczaniu. W tej sprawie instruktaż dla cyklistów zrobili fachowcy oraz policja, szczególnie, że tylko w tym roku miejska komenda odnotowała już ponad setkę kradzieży jednośladów.

Zabezpieczeń do wyboru jest bardzo wiele:

– instruuje rowerzystów Cezary Müller, który przekonuje, że warto wydać nieco większą kwotę, aby mieć pewność, że rower nie padnie łupem złodziei. Mieszkańcom na dwóch kółkach stara się też pomagać magistrat:

– mówił Łukasz Kot, odpowiedzialny za infrastrukturę rowerową w Częstochowie. Policja boryka się z licznymi kradzieżami rowerów. Nasze często cenne dwa kółka zwykle znikają z ulic, rzadziej na skutek włamań do piwnic czy na posesje:

– ocenia asp. Daniel Zych z częstochowskiej policji. Pamiętajcie aby zawsze przypinać rower, nawet jeżeli wchodzimy do mieszkania czy sklepu na krótką chwilę. Tylko część z kradzionych rowerów udaje się odzyskać:

– dodaje specjalista Cezary Müller z Fabryki Rowerów. Warto o tym pomyśleć, tym bardziej, że popularność rowerów stale u nas rośnie, a sezon trwa już niemal cały rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj