Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

Facebook Twitter

Jako kierowcy nie mamy się czym chwalić. Częstochowska policja podczas ostatniej akcji "Prędkość" wyłapując piratów drogowych nałożyła na zmotoryzowanych aż 185 mandatów. Oczywiście to kary za nadmierną prędkość dla kierowców na częstochowskich drogach.

Kontrole trwały 16 godzin, w tym czasie patrole wykorzystały wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości – ręczne mierniki oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Kierowców skontrolowało w sumie 58 funkcjonariuszy drogówki, a prewencyjna akcja miała na celu jak zwykle poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Z myślą o weekendzie jednak okazuje się że mamy zwykle ciężką nogę. Co więcej policja zatrzymywała piratów zwykle tam, gdzie dochodzi do dużej liczby kolizji i wypadków a nie skutkują też ustawione ograniczenia prędkości. Miejsca najbardziej niebezpieczne na częstochowskich ulicach znamy dzięki sporządzonej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Akcję „Prędkość” podsumowali też policjanci z Lublińca. W ciągu kilku godzin zatrzymali 62 kierowców z 'ciężką’ nogą. W Kłobucku było ich 45. Rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec Kamyka, który w terenie zabudowanym, na ul. Częstochowskiej w Białej, rozpędził osobową hondę do prędkości 104km/h. Dostał wysoki mandat i 10 punktów karnych, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022