Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe radiowozy dla Częstochowy i Kłomnic

Facebook Twitter

Do Komisariatu III Policji w Częstochowie, do mundurowych w Poczesnej i Kłomnicach trafiły dziś (2.10) nowe radiowozy. Jak cieszą się policjanci to pierwsze takie pojazdy ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem, który będzie wykorzystywany w naszym regionie. Nowoczesne radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym, na które złożyły się między innymi samorządy z powiatu częstochowskiego.

nowe radiowozy
fot. KPP Częstochowa

Dzisiaj (02.10.) w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie nastąpiło oficjalne przekazanie nowych pojazdów służbowych. Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślił wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. Te nowoczesne i przyjazne dla środowiska radiowozy to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym. Władze naszego miasta oraz samorządowcy z poszczególnych gmin przekazali następujące środki:

  • Urząd Miasta w Częstochowie- 50 tys. zł.
  • Gmina Poczesna- 25 tys. zł.
  • Gmina Kamienica Polska- 20 tys. zł.
  • Gmina Starcza- 5 tys. zł.
  • Gmina Kłomnice- 12.5 tys. zł.
  • Gmina Mykanów- 15 tys. zł.
  • Gmina Mstów- 12.5 tys. zł.
  • Gmina Rędziny-12 tys. zł.

fot. KPP Częstochowa

Pozostałe środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. Pojazdy te na co dzień będą pomagały w służbie policjantom dbającym o bezpieczeństwo na terenie Komisariatu Policji III w Częstochowie oraz w obrębie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Kłomnice, Mstów, Mykanów i Rędziny.
Suzuki, które już pojawił się na drogach tych gmin, to pierwsze w powiecie radiowozy w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

fot. KPP Częstochowa

Nowe radiowozy zasiliły flotę policjantów komisariatów: częstochowskiej „trójki”, Poczesnej i Kłomnic, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach Częstochowy oraz gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza, Kłomnice, Mykanów, Mstów oraz Rędziny. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

fot. KPP Częstochowa

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej- Tomasz Bednarek, Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk, Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma, Wójt Gminy Kamienica Polska- Adam Tajber, Wójt Gminy Starcza- Wiesław Szymczyk, Wójt Gminy Kłomnice- Piotr Juszczyk, Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada,Wójt Gminy Mstów- Tomasza Gęsiarz oraz Wójt Gminy Rędziny- Paweł Militowski oraz Komendanci Komisariatu Policji III w Częstochowie, Poczesnej i Kłomnic – wszyscy dołożyli starań, aby pozyskać środki na zakup nowych radiowozów, które będą służyły lokalnej społeczności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj