Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorządy wspierają policję. Nowe radiowozy z miejskich i gminnych funduszy

Facebook Twitter

O tym, że samorządy dorzucają się do policyjnych radiowozów, już mówiliśmy. To ważny gest - bo nasi włodarze widzą w tym szansę na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

nowe radiowozy
fot. czestochowa.pl

Nowe radiowozy japońskiej firmy, w nowym policyjnych barwach trafiły już na ulice Częstochowy i okolic. Wracamy do sprawy i mówimy o zyskach oraz finansach. Do nowych radiowozów Częstochowa dołożyła 50 tys. zł z własnego budżetu.

Krzysztof Matyjaszczyk: Miasto dba o to, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i żeby służby, które funkcjonują w mieście, miały również pomoc ze strony miasta. I w ten sposób współpracujemy i z policją, i strażą pożarną, i strażą miejską, i wieloma innymi służbami po to, aby właśnie wspomóc je w tych działaniach. W tym wypadku wspólny zakup z Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i samorządu i Policji dla częstochowskiej policji. Dzięki temu nasi policjanci będą szybsi, sprawniejsi w wykonywaniu swoich obowiązków, a mieszkańcy dzięki temu poczują się bezpieczniej.

Koszt zakupu jednego kompletnie wyposażonego radiowozu to ponad 180 tys. zł. Każdy z nich posiada nowe, fluorescencyjne oznakowanie.

To sprawia, że patrole są lepiej widoczne w każdych warunkach pogodowych-

–  mówił prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Nowe radiowozy będą służyły mundurowym z III Komisariatu Policji w Częstochowie, ale też na terenie gmin: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza oraz Kłomnice, Mstów, Mykanów i Rędziny.

Paweł Militowski: Nasza gmina jest też dosyć duża, ale tak naprawdę też komisariat kłomnicki, który tutaj nas ma w swojej opiece, ma kilka innych gmin. Ten obszar, który zawiaduje, jest naprawdę olbrzymi i tych kilometrów właśnie policjanci z Kłomnic pokonują bardzo dużo. Te samochody im się często niszczą przez ilość kilometrów, którą przemierzają każdego roku, więc każdego roku, w momencie, kiedy zwracają się do nas o pomoc, staramy się ich wesprzeć, a tak naprawdę nasze bezpieczeństwo.

Dodaje Paweł Militowski, wójt gminy Rędziny. Nowe radiowozy to przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa na drogach regionu, ocenia wójt gminy Poczesna. Zainteresowane tym samorządy wsparły więc zakupy dla policji.

Krzysztof Ujma: Zawsze nowy pojazd i doposażenie policji jest potrzebne. Zawsze podnosi się jakość pracy poszczególnych policjantów po to, żeby właśnie nasi mieszkańcy, kiedy potrzebują tej szybkiej interwencji policji, kiedy są w niebezpieczeństwie, żeby ta pomoc szybko również dotarła. A przecież w dzisiejszych czasach to oprócz wyszkolenia dobrego policji również sprzęt techniczny i samochody odgrywają bardzo dużą rolę, bo to wtedy zainterweniować mogą bardzo szybko.

Powiedział nam wójt Krzysztof Ujma.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj