Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pilotażowy program Polskiej Akcji Humanitarnej dla dzieci również w regionie

Facebook Twitter

Pilotażowy program Polskiej Akcji Humanitarnej będzie prowadzony przez organizacje współpracujące z całej Polski. Dzięki temu program dotrze również na Śląsk, a pomagać będą lokalne organizacje pozarządowe.

fot. Michal Jarmoluk/ Pixabay

Od 1 marca rusza kompleksowy program wsparcia psychologicznego i społecznego dla dzieci i młodzieży.

Widzimy jak źle pandemia i przymusowa izolacja wpłynęły na najmłodszych i dlatego rozszerzamy zakres działań w programie Pajacyk o wsparcie psychospołeczne dla dzieci. Dzięki temu zapewnimy im dostęp do psychologów, terapeutów, sfinansujemy warsztaty i spotkania angażując do tego organizacje lokalne z całej Polski, które na co dzień pomagają rodzinom w trudnym położeniu.

Pandemia spowodowała, że dzieci zostały zamknięte w trudnych środowiskach, często bez integracji z rówieśnikami – mówi Helena Krajewska, rzecznik Polskiej Akcji Humanitarnej. Możliwe będzie sfinansowanie terapii indywidualnych, prowadzenie grup wsparcia i warsztatów dla dzieci, pokrycie kosztów dojazdu do placówek specjalistycznych i szkolenie kadry pracującej z dziećmi. Pomoc będzie realizowana w placówkach w regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj