Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Dom Kultury w Częstochowie: ARS metallum – wyjątkowa wystawa Kornela Wilczka

Facebook Twitter

Miejski Dom Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy "Ars metallum". Wydarzenie startuje 8 maja o godzinie 18.00

MDK Festiwal podróżniczy Miejski Dom Kultury w Częstochowie Ars metallum i Dom Kultury w Częstochowie
fot.mdk.czest.pl

Ars metallum

Jest to autorska technika, w której obrazy są wykonana na metalu – krawędzie blachy są palone, nieregularne. Prace posiada wyrazistą, ekspresyjną fakturę. W tej technice zdarza się, że  artysta  wykorzystuje też kamienie naturalne – agaty. Metaliczna powierzchnia intensywnie reaguje na oświetlenie i znacząco zmienia swoje oblicza. Nieregularny kształt obrazu tworzy bardziej dynamiczną kompozycję gdzie krawędź obrazu nabiera znaczenia i wnosi istotny walor do całej kompozycji.  To nowatorska technika/ kolaż z pogranicza malarstwa i płaskorzeźby.

Dla Kornela Wilczka to kolejny krok w poszukiwaniach nowych możliwości w malarstwie . Metaliczne powierzchnie to spektrum zjawisk które zmieniają się  w różnych warunkach oświetlenia i barwy dominującej w otoczeniu. Znaczenia również nabiera perspektywa z której oglądamy obraz. Ta zmienność barw, połyskliwość, wibracja kolorów, szlifów to ciekawy wątek plastyczny. Dla Kornela Wilczka to poszukiwanie czegoś zupełnie świeżego, indywidualnego, innej ekspresji z silnym charakterem, odmiennego niż tradycyjne malarstwo. ARS metallum to bogactwo nowych walorów w malarstwie nie dających się w żaden sposób skopiować. Nowoczesne wnętrza  potrzebują innej ekspresji, estetyki dynamicznej z głębią dającą się odkrywać indywidualnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj