Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarze Rakowa wracają na ligowe boiska.

Facebook Twitter

Po przerwie spowodowanej meczami naszej reprezentacji, rozgrywki wznawia piłkarska PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa po raz pierwszy w tym sezonie swój mecz rozegra w poniedziałek (21.10), kiedy to na stadionie w Bełchatowie podejmie drużynę Śląska Wrocław.

Nie wiemy czym kierują się ludzie ustalający terminarz PKO Ekstraklasy, ale na pewno nie dobrem częstochowskich kibiców piłki nożnej. Jak wiadomo Raków rozgrywa mecze w roli gospodarza w Bełchatowie, ustalenie terminu meczu czerwono-niebieskich na poniedziałek na godzinę 18 na pewno nie będzie sprzyjało wysokiej frekwencji na tym spotkaniu. Co gorsze, następny mecz w Bełchatowie Raków rozegra również w poniedziałek (04.11), kiedy to zagra z Wisłą Kraków.
Brak własnego stadionu, poniedziałkowe terminy – kibicom Rakowa są rzucane kolejne „kłody pod nogi”. Jedynym światełkiem w tunelu pozostaje dobra gra piłkarzy, którzy przypomnijmy w ostatniej kolejce, po doskonałym spotkaniu pokonali na wyjeździe drużynę lidera ekstraklasy, Pogoń Szczecin 2:1.
Najbliższy rywal częstochowian – Śląsk Wrocław, ten sezon rozpoczął wyśmienicie, w pewnym momencie zajmując nawet pozycję lidera.  Od 6 kolejek jednak wrocławianie nie potrafią jednak odnieść zwycięstwa, notując 5 remisów i jedną ligową porażkę (z Koroną Kielce). Podopieczni czeskiego szkoleniowca, Vitezslava Lavicki na pewno postawią Rakowowi trudne warunki. Czołowymi piłkarzami Śląska są obrońca Łukasz Broź, występujący jeszcze nie dawno w reprezentacji Krzysztof Mączyński, czy czeski pomocnik Robert Pich.
Pomimo niekorzystnej pory rozgrywania meczu zachęcamy kibiców Rakowa do stawienia się na stadionie w Bełchatowie i doping dla naszej drużyny.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj