Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa przed kolejną rundą. Formę piłkarze szlifować będą w Turcji

Facebook Twitter

Raków Częstochowa jako ostatnia drużyna Ekstraklasy wznowi treningi po zimowej przerwie. Drużyna rozegra kilka sparingów i pojedzie na obóz przygotowawczy do Turcji.

Raków Częstochowa
Fot. rakow.com

Raków Częstochowa przed rundą wiosenną

Raków Częstochowa szykuj się już do rundy wiosennej, w sezonie 2023/2024. Po zimowej przerwie mistrzowie Polski wrócą do treningów 12 stycznia, a po tygodniu przygotowań na własnych boiskach udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

Michał Szprendałowicz: Przed Rakowem Częstochowa nie aż tak długi okres przygotowawczy. Graliśmy bardzo intensywną rundę jesienną więc drużyna dostała troszkę więcej wolnego. Wracamy jako ostatni w Ekstraklasie, ale to nie znaczy, że będzie nudno, bo absolutnie nie będzie. Mamy przed sobą cztery bardzo atrakcyjne sparingi z drużynami, które albo grały, albo wciąż grają w europejskich pucharach i obóz  w Turcji na którym spędzimy kilkanaście dni na takiej ciężkiej pracy przygotowującej do rundy wiosennej.

Jak zawsze na początku okresu przygotowawczego zawodnicy przejdą kompleksowe badania motoryczne i będą trenować na własnych boiskach, informuje rzecznik Rakowa Częstochowa Michał Szprendałowicz.

Michał Szprendałowicz: Zaczniemy już teraz w najbliższy piąte. Zaczynamy od treningu na sztucznym boisku przy Limanowskiego, potem będzie seria badań całej drużyny i w między czasie będą się wyjaśniać powoli kwestie kadrowe, czyli transfery do klubu, transfery wychodzące, zobaczymy jak ta kadra będzie wyglądała. Jeżeli chodzi o sam okres przygotowawczy to na ten obóz będzie już w dużej mierze skompletowana.

20 stycznia rozpoczyna się zgrupowanie w Turcji, tam Raków rozegra cztery mecze sparingowe. Obóz przygotowawczy jak zwykle zaplanowany jest w tureckim Belek, gdzie piłkarze ćwiczyć mają do 3. lutego. Tydzień później częstochowska drużyna zagra pierwszy oficjalny mecz w rundzie wiosennej. W tym czasie pełen skład zespołu poznają też kibice.

Michał Szprendałowicz: Przed nami także prezentacja drużyny, która odbędzie się już niedługo w Galerii Jurajskiej i na pewno dużo w tym okresie pomiędzy rundami, w okresie styczniowo-lutowym będzie się działo.

Dodaje rzecznik klubu Michał Szprendałowicz. Przypomnijmy pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zaplanowano na 10-11 lutego. Na inaugurację piłkarskiej wiosny częstochowski Raków zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Raków Częstochowa – ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:

  • 12 stycznia – powrót do treningów
  • 20 stycznia – 3 lutego – zgrupowanie w Belek (Turcja)
  • 10-11 lutego – inauguracja rundy wiosennej

Harmonogram meczów sparingowych podczas zgrupowania w Turcji:

  • 24 stycznia – NS Mura
  • 27 stycznia – Łudogorec Razgrad
  • 1 lutego – NK Maribor
  • 2 lutego – SK Dnipro-1

Pierwszym rywalem będzie słoweńska NŠ Mura, szósta drużyna tamtejszej ekstraklasy. Kolejny przeciwnik to Łudogorec Razgrad, aktualny wicelider bułgarskiej ekstraklasy i uczestnik Ligi Konferencji Europy. W kolejnym spotkaniu Raków Częstochowa zmierzy się z NK Maribor, czwartym zespołem słoweńskiej ekstraklasy. Na zakończenie zgrupowania w Belek piłkarze zagrają z wiceliderem ukraińskiej ekstraklasy i uczestnikiem Ligi Konferencji Europy, SK Dnipro-1.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj