Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piknik Zdrowia w Częstochowie na Starym Rynku. Lekarze i muzycy w jednym miejscu

Facebook Twitter

Porady i konsultacje medyczne na Starym Rynku już w sobotę (7.10.) w ramach "I Pikniku Zdrowia w Częstochowie". NFZ przypomni o profilaktyce, a Sanepid o szczepieniach ochronnych.

Klon ze Starego Rynku Klomb ze Starego Rynku Piknik Zdrowia w Częstochowie
fot. czestochowa.pl

Piknik Zdrowia w Częstochowie – wiele wydarzeń prozdrowotnych

Całość ozdobi muzyka na żywo. Rotary Club w Częstochowie poleca to wydarzenie razem z PZU i z Radiem Jura.

Wojciech Jankowski: Impreza jak najbardziej otwarta dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, których chcielibyśmy serdecznie zaprosić. Kapitałem każdego człowieka najważniejszym w życiu jest jego zdrowie i o które zawsze trzeba dbać. Jest to wydaje mi się wielka okazja, aby dokonać bezpłatnych badań i zasięgnąć konsultacji medycznych z różnych dziedzin. Poinformować się również na temat programów miejskich, które miasto realizuje, wspiera i finansuje, więc bardzo szczytny cel z korzyścią dla wszystkich.

Wojciech Jankowski, członek Rotary Club Częstochowa zachęca do udziału nie tylko seniorów i nie tylko osoby, które skarżą się na dolegliwości zdrowotne.

Piknik Zdrowia w Częstochowie

Piknik Zdrowia w Częstochowie

To piknik z szeroko pojętą profilaktyką dla naszej lepszej kondycji. Co ważne, dla uczestników dostępni będą lekarze-specjaliści.

Radio Jura: Mówi się o takiej trudności, jeśli chodzi o dostęp do lekarza. Wiem, że ci specjaliści się pojawią i będą właśnie służyć radą.

Wojciech Jankowski: To nas bardzo cieszy. Będą to między innymi konsultacje onkologiczne, konsultacje internisty, czynne konsultacje onkopsychologiczne, porady dietetyka, również rozmaite badania, które są możliwe do przeprowadzenia w terenie. Będzie specjalny bus diagnostyczny, gdzie można będzie dokonać pomiaru ciśnienia, pulsu, saturacji, ale również porozmawiać z wieloma lekarzami specjalistami. W czasach utrudnionym czasami dostępu do specjalistów.

Impreza zagości w sobotę 7 października na Starym Rynku w Częstochowie. Wszystko rozpocznie się od godz. 12.00. Częstochowski Piknik Zdrowia jest ogólnodostępny i odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta. To jego pierwsza odsłona, ale zapewne nie ostatnia.

Wojciech Jankowski: Mam nadzieję również, że impreza znajdzie odzew i będzie się cieszyła zainteresowaniem naszych mieszkańców. No to będziemy ją na pewno kontynuować. Oprócz tego chcielibyśmy, żeby to był bardzo atrakcyjny program. Atrakcją będą występy dwóch zespołów z The Storks pod kierownictwem Jarosława Włoszczyny oraz wielkie gwiazdy, zwłaszcza starsze pokolenie, ale chyba i nie tylko, czyli Chłopców z Placu Broni z ich nieśmiertelnymi hitami. Samo to również jest jakby dodatkową atrakcją. Będziemy organizować loterię według zasady dla każdego coś miłego.

Z Wojciechem Jankowskim z Rotary Clubu Częstochowa rozmawiał Mariusz Osyra. I Piknikowi Zdrowia patronuje Radio Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj