Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijany i bez prawa jazdy ukradł motorower, by sobie pojeździć

Facebook Twitter

Ukradł, pojeździł i zostawił. Tak w skrócie można podsumować wybryk częstochowianina, który postanowił pożyczyć sobie bez wiedzy właściciela motocykl. Mężczyzna nie wiedział że popełnia przestępstwo, usłyszał właśnie prokuratorskie zarzuty.

Myślał, że tylko pożycza sobie pojazd, popełnił jednak przestępstwo. Młodego mieszkańca Częstochowy poniosła fantazja:

To są zdarzenia dość częste niestety, chodzi o tak zwany „zabór” w celu krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego, czyli ktoś zabiera sobie cudzy samochód czy motocykl, żeby sobie nim pojeździć i go porzucić. To przestępstwo jest zagrożone karą nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Obecnie mamy akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mieszkańcowi Częstochowy, który zabrał motorower, jeździł nim, chociaż nie ma na to prawa jazdy, w dodatku był nietrzeźwy.

– wyjaśniał rzecznik częstochowskiej prokuratury Romuald Basiński. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko młodemu amatorowi cudzej własności:

Jeździł sobie po ulicach Częstochowy, został zatrzymany przez straż miejską i będzie odpowiadał po pierwsze za zabór tego motoroweru, który uszkodził. Dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości, ponieważ miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna jest recydywistą, przebywał w zakładzie karnym. Grożą mu kary sięgające nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

– mówił rzecznik prokuratury Romuald Basiński.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj