Pewna wygrana Rakowa w Niecieczy

W meczu 29 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w Wielkanocną Sobotę (16.04) piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali na wyjeździe z Termalicą Bruk Bet Nieciecza 3:0 (1:0). Gole dla naszej drużyny zdobyli Ivi Lopez, Vladislavs Gutkovskis i Sebastian Musiolik.

Raków był faworytem spotkania z ostatnią ekipą w tabeli i nie zawiódł, odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo, mimo braku w składzie zawieszonego za kartki Frana Tudora. Jednego z najważniejszych piłkarzy „czerwono-niebieskich” zastąpił debiutujący w ekstraklasie Oskar Krzyżak. Częstochowianie wyszli na prowadzenie w 36 minucie, po 16 golu Ivi Lopeza w tym sezonie. W 62 minucie uderzenie Tomasa Petraska odbił bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Gutkovskisa był bezradny. W doliczonym czasie gry wynik ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Musiolik.
Swoje mecze w tej kolejce wygrali też rywale Rakowa w walce o mistrzostwo Polski, Lech Poznań pokonał w Płocku Wisłę 1:0, Pogoń wygrała również na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:1.
Następny mecz podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrają awansem, z uwagi na udział w finale Pucharu Polski już w najbliższą środę (20.04), kiedy to zagrają z Pogonią w Szczecinie.