Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odpowie za sprzedaż odzieży z napisami nawołującymi do nienawiści

Facebook Twitter

Właściciel firmy oferującej bluzy i koszulki dla osób "związanych z ruchem patriotycznym" stanął przed sądem. Jak już informowała częstochowska prokuratura, to pierwszy tego typu proces w kraju, gdzie przedsiębiorca odpowie za sprzedaż odzieży z napisami nawołującymi do nienawiści.

Śledczy na aukcjach internetowych dopatrzyli się takich produktów, które miały hasła niezgodne z prawem. W związku z tym 33-letni sprzedawca usłyszał zarzuty propagowania zakazanych treści.

– mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury. Mężczyzna stanął przed sądem pod zarzutem nawoływania do nienawiści rasowej. Śledczy dopatrzyli się na artykułach licznej symboliki uznawanej za sprzeczną z prawem, dlatego postawili 33-latkowi zarzuty.

– mówił rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej Tomasz Ozimek. To pierwszy tego typu proces, który właśnie rozpoczął się przed częstochowskim sądem. Takie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez częstochowskiego przedsiębiorcę złożyła Fundacja „Klamra” z Żywca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024