Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od lipca zapłacimy znacznie drożej za śmieci

Facebook Twitter

Podstawowa stawka dla mieszkańców wzrośnie o 50% i to pod warunkiem, że pozbywają się odpadów w sposób selektywny. Zamiast 12 zł zapłacimy 18 zł od osoby w rodzinie. Opłata miesięczna za oddawane śmieci zmieszane wzrośnie jeszcze bardziej, z 20 zł do 36 zł.

fot. czestpchowa.pl

Nowe stawki przegłosowała Rada Miasta, przy głosach sprzeciwu radnych z PiS.

Powiedział nam radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wrona. Miasto tłumaczyło potrzebę znacznych podwyżek brakiem środków w systemie gospodarowania odpadami. Szczególnie tym, że Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne musi zagospodarować i przetworzyć zgodnie z ustawą gromadzone śmieci.

Ocenia rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj. Stawki wyższe niż w poprzednich latach to już fakt. Jeszcze na początku tego roku Łukasz Kot, jeden z dyrektorów z CzPK informował nas, że nie ma planów podnoszenia opłat w tym roku.

Radni opozycji przeciwni podwyżkom opłat, mówili podczas czwartkowej sesji jednym głosem: że nie ma zgody na windowanie cen za śmieci dla mieszkańców…

Mówi częstochowscy radni Piotr Wrona, Paweł Ruksza i Andrzej Sowa. Dyskusja została zamknięta przegłosowaniem propozycji prezydenta. Opłaty dla wszystkich wzrosną przypomnijmy od lipca tego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020