Samorządowcy zafundowali częstochowianom drastyczną podwyżkę za wywóz śmieci
Był to jeden z ważniejszych punktów wczorajszego porządku obrad rady miasta. To już kolejna podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami w przeciągu 8 miesięcy.
REKLAMA
Był to jeden z ważniejszych punktów wczorajszego porządku obrad rady miasta. To już kolejna podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami w przeciągu 8 miesięcy.
Podstawowa stawka dla mieszkańców wzrośnie o 50% i to pod warunkiem, że pozbywają się odpadów w sposób selektywny. Zamiast 12 zł zapłacimy 18 zł od osoby w rodzinie. Opłata miesięczna za oddawane śmieci zmieszane wzrośnie jeszcze bardziej, z 20 zł do 36 zł.
Wyższe stawki odczują zarówno mieszkańcy w niskiej zabudowie, jak i na częstochowskich blokowiskach, gdzie szczególnie ciężko egzekwować selektywne oddawanie odpadów. Zapłacimy od osoby 18 zł za odpady segregowane i aż 36 zł za niesegregowane śmieci.