Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od 10 stycznia do 9 lutego częstochowianie oceniali VI edycję Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Udział w ankiecie wzięło ponad 200 osób. Przekazane spostrzeżenia mają usprawnić procedury i zachęcić jeszcze więcej osób do włączenia się w kolejną edycję.

18 lutego w Urzędzie Miasta odbędzie się wysłuchanie publiczne, podczas którego zostaną zaprezentowane wyniki ankiet:

Przede wszystkim mieszkańcy wypowiadali się na temat tego, jak podobała się im ta edycja. Większość osób powiedziało, że oceniają ją pozytywnie lub zdecydowanie pozytywnie z czego bardzo się cieszymy. Dużo osób też wyraziło swoje zadowolenie z formy, jaką przyjmuje głosowanie, czyli podoba się mieszkańcom: mobilny punkt głosowania, podoba się również to, że można przyjść tu do siedziby Referatu Dialogu i Praw Człowieka i zagłosować też w formie tradycyjnej i bardzo pozytywnie oceniają oczywiście mieszkańcy  i mieszkanki to, że można głosować przez internet.

Co mieszkańcy chcieliby zmienić albo poprawić?

Oczywiście pojawiają się sugestie dotyczące tego, by trochę zmienić system podziału kwot, czyli być może odejść od tego, który mamy teraz (…), może więcej pieniędzy powinno być przeznaczone w ogóle na dzielnice peryferyjne zamiast na dzielnice centralne.  To są naprawdę bardzo różne pomysły. Dopiero je zbieramy, analizujemy i wszystkie szczegółowo przedstawimy na wysłuchaniu publicznym. Wtedy wraz z mieszkańcami oraz przedstawicielami urzędu – bo będą też z nami obecni  pracownicy, którzy zajmują się weryfikacją tych propozycji, które napływają do budżetu oraz zajmują się potem ich wykonaniem – będziemy się wspólnie zastanawiać się nad tym, które z tych propozycji są zasadne, które warto wdrożyć, czy da się lub nie, bo wiadomo, też oczywiście ograniczają nas tutaj przepisy.

– mówiła Justyna Głąb z Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj