Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Obwodnica Kroczyc: Jest ogłoszony przetarg na tę inwestycję

Facebook Twitter

Pierwsza obwodnica jaka powstanie w woj. śląskim w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic - to 9 km nowej drogi wokół Kroczyc.

obwodnica kroczyc
fot. googlemaps

100 obwodnic – jedna z nich ta w Kroczycach

Jest przetarg, a do 29 stycznia przyszłego roku drogowcy czekają na oferentów, którzy chcą podjąć się budowy trasy.

Marek Prusak: Chcemy, aby roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na użytkowanie zostały zakończone w terminie nie dłuższym niż 21 miesięcy od daty zawarcia umowy. Trasa ta stanowić będzie kontynuację obwodnicy Poręby i Zawiercia, w której pierwszy etap jest już w realizacji, a dla drugiego etapu szukamy wykonawcy. Koniec tej obwodnicy będzie się łączył z obwodnicą Pradeł.

Jak mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiej GDDKiA, wraz z jezdnią główną powstanie cała drogowa infrastruktura w tym dwa ronda w miejscu skrzyżowań. Prace mają być przeprowadzone z poszanowaniem przyrody – planowane są m.in. liczne przejścia na drogach migracyjnych dla zwierząt.

Marek Prusak: Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na realizację ciągu drogi krajowej siedemdziesiąt osiem. Jej długość wyniesie ponad 9 kilometrów. To pierwsza z pięciu obwodnic, jaka powstanie w województwie śląskim. Obwodnica Kroczyc powstanie jako jednojezdniowa. Przebiegać będzie całkowicie po nowym śladzie, po terenie, na którym aktualnie znajdują się głównie pola uprawne.

Dodaje Marek Prusak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024