Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Budowa obwodnic: na jakim etapie są planowane inwestycje

Facebook Twitter

Jak idzie budowa obwodnic w ramach rządowego programu? Przyglądamy się decyzjom i sprawdzamy, kiedy faktycznie roboty budowlane ruszą z kopyta.

GDDKiA informuje o postępach w programie budowy obwodnic w naszym rejonie. Przypomnijmy rządowy projekt zakładał budowę 100 obwodnic w skali kraju. Co i kiedy nas czeka w okolicach?

Dla budowy obwodnic w okolicach Blachowni i Herb zakończyły się spotkania informacyjne dotyczące przebiegu obwodnicy. Zadanie przewidziano do realizacji w latach 2026-2029. Długość obwodnicy wyniesie niemal 11 km. Przetarg może być ogłoszony jednak nie wcześniej niż w trzecim  kwartale 2025 roku.

Jeszcze w najbliższych miesiącach powinien pojawić się przetarg na 9-km obwodnicę Kroczyc, w ciągu drogi krajowej nr 78. Ta inwestycja może rozpocząć się już w przyszłym roku. Podobne terminy dotyczą obwodnicy Pradeł, szczególnie, że w tym przypadku chodzi o krótki 2-kilometrowy fragment drogi. Dłużej za to poczekają mieszkańcy Szczekocin. Tę inwestycję zaplanowano do realizacji aż do 2027 roku.

Drogowcy zapowiadają przebudowę wojewódzkiej trasy nr 491 od Częstochowy przez Białą, Kamyk, Łobodno, Miedźno, Zawady i Popów na północ i do granicy z woj. łódzkim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024