Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy Warsztat Terapii Zajęciowej i dodatkowa pomoc

Facebook Twitter

W Fundacji Oczami Brata będzie większe wsparcie pomocowe, które można spożytkować dla podopiecznych. Od stycznia 2023 roku powstanie Warsztat Terapii Zajęciowej. Środki na ten cel przekaże PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mówi prezes fundacji Paweł Bilski:

Paweł Bilski: Nasz obecnie prowadzony warsztat terapii artystycznej Fundacja Oczami Brata przekształcamy w nowym roku w tzw. Warsztat Terapii Zajęciowej. Jest to zmiana polegająca na tym, że możemy mówić o większych środkach finansowych, które jesteśmy w stanie przeznaczać na wsparcie, na terapie zajęciową, na aktywizację społeczną, zawodową, ale i artystyczną osób z różną formą niepełnosprawności. Rzeczywiście te osoby, które czekają na wsparcie placówkowe, bo nie jesteśmy w stanie objąć wsparciem wszystkich tych osób, dzięki temu warsztatowi będą miały zapewnione zajęcia.

Zasadnicze finansowanie zapewnione przez PFRON to blisko 554 tys. zł, Częstochowa doda ze swojego budżetu brakujące 10% sumy na zajęcia, czyli ponad 60 tys. złotych. Fundacja przekaże na ten cel z kolei wyposażenie. Docelowo w 2023 roku, warsztat ten przeniesiony zostanie do budowanego Domu Oczami Brata:

Paweł Bilski: Przez 5 dni w tygodniu, przez 8 godzin będą mogły przyjść do nas, do warsztatu terapii zajęciowej. Co ciekawe, ten warsztat terapii zajęciowej jest trzecim takim w Częstochowie. Pierwszy został utworzony ponad 20 lat temu. Nasz warsztat terapii zajęciowej, który prowadzimy przy ul. Łukasińskiego, powstał w 2020 roku. Teraz w 2023 otwieramy nowy warsztat terapii zajęciowej, który docelowo pragniemy, aby znalazł się w Domu Oczami Brata, otwieranym również w 2023 roku, a obecnie jego lokalizacją jest ul. Krakowska 1.

To nie koniec nowości dla osób, którymi zajmują się pracownicy fundacji. Będzie jeszcze dodatkowa pomoc dla podopiecznych, którzy z warsztatów chcą skorzystać:

Paweł Bilski: Fundacja Oczami Brata otrzymała w ostatnim czasie dotację na zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnością, w warsztacie terapii zajęciowej środki to ponad 230 tys. zł, z czego 100 tys. dał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostałe środki to środki własne organizacji, aby nasi uczestnicy mogli  dojechać na zajęcia dedykowane im i ich potrzebom

– zapowiada Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024