Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacji Oczami Brata świętowała 10-lecie. Uroczysta gala zgromadziła gości w Filharmonii

Facebook Twitter

Fundacja Oczami Brata świętuje swoje 10-lecie. Przez dekadę organizacji udało się zrealizować wiele działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami i nie zamierza osiadać na laurach.

Fundacji Oczami Brata
fot.FB/Fundacja Oczami Brata

Fundacji Oczami Brata ma już 10 lat!

Obchody potrwają cały rok i będą okazją do realizacji kolejnych przedsięwzięć:

Paweł Bilski: Otworzyliśmy dwa warsztaty terapii zajęciowej, kawiarnie, klubokawiarnię, program asystencji osobistej osób z niepełnosprawnością, opiekę wytchnieniową, ale też dom dla osób z niepełnosprawnościami, Dom Oczami Brata, do którego bardzo serdecznie zapraszamy, no i dużo nowinek, chociażby to, że za 5-10 lat, może wcześniej, chcemy otworzyć dwa kolejne domy w Częstochowie, w którym zamieszka 12 osób z niepełnosprawnością. Coraz bardziej rozwijać się ogólnopolsko też z innymi organizacjami, już obecnie prowadzimy wiele takich działań w Polce, więc mam nadzieję, że te kolejne lata działalności będą równie owocne.

Plany przedstawia na dalsze lata Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata w Częstochowie. Fundatorzy zachęcają też do współpracy wolontariuszy:

Przemysław Kowalski: Można zarówno wspierać osoby z niepełnosprawnością, ale nie tylko, przypomnę, że przy fundacji funkcjonuje też Teatr Nowy w Częstochowie, mamy również klubokawiarnię, gdzie dzieje się wiele ważnych jak i pięknych pod względem kulturalnych wydarzeń, jesteśmy również od 4 lat organizatorem Festiwalu Kultury Alternatywnej eFKA!. Bardzo prężnie funkcjonujemy ze szkołami na terenie miasta Częstochowa, ale nie tylko, bo jest to powiat częstochowski czy subregion północny województwa śląskiego, w ramach współpracy ze szkołami prezentujemy nam spektakle wystawiane przez Teatr Oczami Brata, podczas których promujemy ten wolontariat.

Jak mówi Przemysław Kowalski, koordynator wolontariatu w fundacji, dzięki współpracy z osobami z zewnątrz, działalność organizacji może docierać coraz do nowych środowisk:

Przemysław Kowalski: Wolontariat jest pierwszym miejscem zdobywania niezwykle cennych doświadczeń zawodowych czy społecznych, które procentują w przyszłości. Pracodawcy też coraz częściej patrzą na osoby, które w swoim doświadczeniu mają wpisany wolontariat. Tak naprawdę wolontariuszem u nas może być każdy, najmłodszy wolontariusz, o którym ja wiem, to jest 5-letni chłopiec, który przychodzi ze swoim tatom i angażuje się w działania oczywiście dostosowane do swojego wieku i swoich możliwości. Mamy również osoby na emeryturze, które mają dużo wolnego czasu i chcą nas wspierać, to jest pełen przekrój wiekowy.

Kiedyś fundacja połączyła kilka osób, dziś fundacja łączy ich setki. Fundacja Oczami Brata świętowała wraz z licznymi gośćmi podczas gali 10-lecia działalności, która została zorganizowana w Filharmonii Częstochowskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj