Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Oczami Brata: Wizyta Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Facebook Twitter

Co dalej z utworzeniem Rodzinnego Domu Pomocy przy Fundacji Oczami Brata? Pod koniec grudnia pojawiło się światełko w tunelu na finansowanie takich usług w Częstochowie, bo miejski samorząd podjął decyzję aby zdobyć środki na ten cel.

Fundacja Oczami Brata
fot.FB/Fundacja Oczami Brata

Fundacja Oczami Brata

Fundacja prowadzi rozmowy z magistratem, a teraz jej starania wsparł jeszcze Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, który gościł w naszym mieście:

Paweł Bilski: Dom Oczami Brata odwiedził Łukasz Krasoń, czyli Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Łukasz Krasoń był gościem w 2016 roku podczas sztandarowej akcji Fundacji Oczami Brata pod nazwą ”Częstochowski Everest”. Zdobywał razem z nami z osobami z niepełnosprawnością szczyty Złotej Góry w Częstochowie.

Mówi prezes częstochowskiej fundacji Paweł Bilski.

fot.FB/Fundacja Oczami Brata

Rozmowy w ostatnich dniach, prowadzone z wiceministrem Łukaszem Krasoniem, dotyczyły: ustawy o asystencji osobistej, roli warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, systemu mieszkaniowego i właśnie rodzinnego domu pomocy:

Paweł Bilski: W domu tym pragniemy uruchomić rodzinny dom pomocy dla osób z niepełnosprawnością, o tym dużo rozmawiamy z Urzędem Miasta. Te rozmowy są nie do końca łatwe. Łukasz Krasoń jako pełnomocnik rządu też wspiera tę inicjatywę, aby właśnie w domu brata jak najszybciej uruchomić rodzinny dom pomocy dla osób z niepełnosprawnością i mam nadzieję, że właśnie też z takimi partnerami uda się to zrealizować jak najszybciej.

Przekazał nam Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata.

fot.FB/Fundacja Oczami Brata

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024