Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy trener Rakowa i nowe spojrzenie na grę Mistrza Polski

Facebook Twitter

Nowy trener Rakowa, na miejscu Marka Papszuna pracuje już przed nowym sezonem z piłkarzami częstochowskiego zespołu. Rozpoczęły się treningi i przygotowania pod okiem Dawida Szwargi.

Nowy trener Rakowa
Fot. Jakub Ziemianin/ rakow.com

Nowy trener Rakowa

Przed drużyną intensywny lipiec – 11 lub 12 lipca rozegrają pierwsze spotkanie w fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Ten sezon będzie wymagający, również dlatego, że Raków nie tylko będzie bronić tytułu mistrzowskiego, ale też zawalczy w europejskich pucharach:

Dawid Szwarga: Liczy się każdy najbliższy mecz. Natomiast to jest jedyna forma pracy, jaka pozwoli nam się optymalnie przygotować do sezonu. Cele są jasno sprecyzowane wewnątrz klubu, natomiast dzisiaj rozmawiając zawodnikami wskazałem lipiec i najważniejsze daty, i naszym celem jest optymalnie przygotować się do tych lipcowych dat. A dobry start, dobre rozpoczęcie sezonu pozwoli nam łatwiej realizować te cele długoterminowe. Aczkolwiek, żeby te cele długoterminowe zrealizować, to trzeba dobrze rozpocząć. Dlatego skupiamy się przede wszystkim na lipcu, przede wszystkim na tych meczach, eliminacjach Ligi Mistrzów z Legią, Superpucharze i z Jagiellonią. To są rywale, o których przede wszystkim na tę chwilę myślimy.

– mówi nowy trener Rakowa Częstochowa. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu, do zespołu Mistrza Polski dołączyli już: Kamil Pestka, Tomasz Walczak, Dawid Drachal, Maxime Dominguez i Łukasz Zwoliński. To jednak nie koniec wzmocnień składu czerwono-niebieskich:

Dawid Szwarga: Rynek transferowy w tym okresie czerwcowym nie jest prosty, bo wiele lig tak naprawdę jeszcze nie rozpoczęło przygotowań, więc dopiero w późniejszym okresie wiele klubów zacznie wykonywać jakieś ruchy. Co nie zmienia faktu, że będziemy dążyć do tego, aby na obozie w Arłamowie pojawił się jeden zawodnik, z którym jesteśmy bardzo blisko i docelowo minimum jeszcze jeden transfer na pewno do Rakowa trafi. Jeżeli chodzi o większą ilość, to zobaczymy już na co zawodnicy ewentualnie odejdą, czy jacyś odejdą, czy pojawią się oferty, które będą na tyle atrakcyjne, że zdecydujemy się na taki transfer wywodzący.

W środę (21.06.) drużyna Rakowa wyjeżdża na zgrupowanie do Arłamowa, gdzie spędzi cały tydzień. Stamtąd wyruszy na drugi obóz do Austrii. Nowy szkoleniowiec przygotował dla swoich podopiecznych intensywny okres przygotowawczy.

Czy nowy szkoleniowiec zmieni styl gry Rakowa?

Dawid Szwarga: Nie jestem pewien, czy Raków lubił mieć piłkę szczerze mówiąc. Wydaje mi się, że bazowaliśmy na innych rzeczach. Inne elementy były dla nas kluczowe. Na pewno nasze główne zasady i nienegocjowalne rzeczy dzisiaj sobie uściśliliśmy. Dzisiaj już po pierwszej takiej odprawie, nie tylko organizacyjnej, ale również taktycznej. Takie trzy podstawowe elementy, które mają nas charakteryzować w każdym meczu, zawodnicy już poznali. Czy drużyna się bardzo zmieni? Trzeba pamiętać o charakterystyce graczy, którzy do nas dołączą, bo drużynę tworzą indywidualności. Natomiast to, co było skuteczne, na pewno będzie dalej kontynuowane. Ale mamy też kilka rozwiązań, które mamy nadzieję, że wzbogacą tę drużynę

– mówił Dawid Szwarga na konferencji po pierwszym oficjalnym treningu przed nowym sezonem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024