Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Monika Pohorecka dla Radia Jura: „Dalej obiecuję pełne zaangażowanie w sprawy częstochowian”

Facebook Twitter

Monika Pohorecka nie zdobyła większości głosów w drugiej turze wyborów samorządowych. Prezydentem Częstochowy kolejną, czwartą kadencję będzie Krzysztof Matyjaszczyk. Na kandydatkę PiS zagłosowało 32 586 osób to 42,24 proc. wszystkich głosów.

Monika Pohorecka

Monika Pohorecka dla Radia Jura

Monika Pohorecka: Nie udało się zostać prezydentem. Oczywiście dziękuję wszystkim moim wyborcom, Państwu, którzy oddali na mnie głos. Gratuluję Panu Prezydentowi. Apeluję jednocześnie o to, żeby te wyniki były powodem, czy przyczyną refleksji, bo jednak ponad 40 proc. powiedziało panu prezydentowi wczoraj Nie, więc to jest, myślę, powód do tego, żeby wyciągnąć wnioski i zawalczyć o lepszą Częstochowę, która pan prezydent na plakatach obiecywał. Dzisiaj Częstochowa  potrzebuje zmiany, potrzebuje pomocy i liczę, że te pięć lat nie zostanie zmarnowane i przespane, a wykorzystane, żeby potencjał i optymalny poziom rozwoju Częstochowa osiągała.

Krzysztof Matyjaszczyk zdobył 11 969 więcej głosów w II turze wyborów 21 kwietnia i to on zostanie prezydentem na kolejne pięć lat. Nie oznacza to, że Monika Pohorecka przestanie aktywnie działać w częstochowskim samorządzie. Kandydatka na prezydenta zdobyła po raz trzeci mandat do Rady Miasta Częstochowy:

Monika Pohorecka: Teraz krótki urlop z rodziną oczywiście musi się odbyć. Obiecałam dzieciom, że mama wraca do domu i ciężka praca, ta kadencja będzie bardzo ciężka, bo jeszcze nowy rozkład sił w radzie, kilka ugrupowań. Walczymy o lepszą Częstochowę, obiecuję nie zwalniać, obiecuję równie mocna być zaangażowana w sprawy częstochowian w rozwiązywanie ich problemów, także zapraszam do kontaktu i współpracy.

Dodaje Monika Pohorecka, z którą rozmawiała Katarzyna Fica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024