Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyniki wyborów w Częstochowie. Krzysztof Matyjaszczyk zostaje na stanowisku AKTUALIZACJA [OFICJALNE WYNIKI]

Facebook Twitter

I już wszystko jasne. Krzysztof Matyjaszczyk pozostaje w fotelu prezydenta Częstochowy. To była długa noc wyborcza, ale PKW ma już dane ze wszystkich 135 obwodów głosowania. Krzysztof Matyjaszczyk pokonał Monikę Pohorecką w II turze głosowania, na kandydata Lewicy zagłosowało 57, 76 proc. osób. 42,24 to wynik, jaki uzyskała Monika Pohorecka. W przeliczeniu na głosy, kandydatka PiS miała ich 11 969 mniej.

Wyniki wyborów w Częstochowie

Wyniki wyborów w Częstochowie. W mieście bez zmian

AKTUALIZACJA, DANE PKW z godziny 01.06 – 100% głosów

Krzysztof Matyjaszczyk – 57,76  proc.

Monika Pohorecka- 42,24  proc.

fot.screen wybory.gov.pl

AKTUALIZACJA, DANE PKW z godziny 00.50

Krzysztof Matyjaszczyk – 57,72  proc.

Monika Pohorecka- 42,28  proc.

AKTUALIZACJA, DANE PKW z godziny 00.10

Zmniejszyła się, ale nieznacznie przewaga Krzysztofa Matyjaszczyka nad Moniką Pohorecką. PKW podliczyła już dane z 97 procent komisji. Wynika z nich, że kandydaci cieszą się następującym poparciem:

Krzysztof Matyjaszczyk – 57,94  proc.

Monika Pohorecka- 42,06  proc.

AKTUALIZACJA, godzina 23.30

W Częstochowie czwartą kadencję rządzić będzie Krzysztof Matyjaszczyk. PKW podało już dane po podliczeniu głosów z ponad 88 procent komisji wyborczych. Z informacji tych wynika, że na kandydata Lewicy swój głos oddało 58,1 proc.  Monika Pohorecka cieszy się poparciem na poziomie 41,9 proc.

Trwa liczenie głosów w ostatnich komisjach.

Wyniki na godzinę 22.20

Krzysztof Matyjaszczyk – 57  proc.

Monika Pohorecka- 43  proc.

Wcześniej pisaliśmy:

Wybiła godzina 21.00!  Lokale wyborcze zostały już zamknięte, a wszystkie obwodowe komisje wyborcze przystąpiły do liczenia głosów. Dziś powinno to pójść znacznie sprawniej, niż podczas pierwszej tury, gdy i frekwencja była wyższe i też do przeliczenia było znacznie więcej kart wyborczych.

Pierwsza tura wyborów w Częstochowie nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej turze zmierzyli się Monika Pohorecka, która przed dwoma tygodniami uzyskała 27,29% głosów poparcia. Jej kontrkandydatem był Krzysztof Matyjaszczyk, który wówczas uzyskał 31,93% głosów.

Jak wyglądało głosowanie w dniu 21 kwietnia? Przekonamy się już wkrótce! Zostańcie z nami, będziemy serwowali wam szczątkowe wyniki wyborów.

Czyta także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024