Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyniki wyborów w powiatach: Nowy burmistrz w Blachowni, zmiany także w mniejszych gminach

Facebook Twitter

Wyniki wyborów w powiatach: Do Państwowej Komisji Wyborczej spływają szerokim strumieniem wyniki II tury wyborów. Wiemy już, że nowy włodarz pojawi się w Blachowni, a w Opatowie wygrywa Zdzisław Makles i to różnicą zaledwie 28 głosów.

wybory samorządowe 2024

Wyniki wyborów w powiatach: W kilku gminach spore zmiany

Sprawdzamy też sytuację w naszym regionie. Jakie są rozstrzygnięcia?

Z całą pewnością można już stwierdzić, że wójtem Konopisk został Artur Brędzel. Blachownia będzie mieć nowego burmistrza. Ze stanowiskiem żegna się Sylwia Szymańska. Więcej głosów zdobył Cezary Osiński. Wójtem Lelowa została Jolanta Samek. Dariusz Pomada wybrany w Mykanowie na kolejną kadencję. W Poczesnej wójtem został Artur Sosna, z dużą przewagą pokonał kontrkandydatkę Justynę Wilk. Zmiana także w Rędzinach. Z fotelem wójta żegna się Paweł Militowski. Wójtem Rędzin został Adam Jaruga.

W powiecie kłobuckim:

We Wręczycy Wielkiej w drugiej turze wyborów samorządowych wszystko wskazuje na to, że Anna Syguda wygrała z Tomaszem Osińskim. W Opatowie wygrywa Zdzisław Makles. W drugiej turze pokonał Tomasza Kotowicza. Różnica zaledwie 28 głosów zdecydowała, że wójtem Panek będzie przez najbliższe pięć lat Katarzyna Gierak. Tutaj PKW podała już oficjalnie, na podstawie danych ze wszystkich czterech obwodów głosowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024