Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe zimowe zmiany w rozkładzie Kolei Śląskich

Facebook Twitter

W niedzielę coroczną zimową korektę rozkładów jazdy wprowadziło PKP. Również 12 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Przewoźnik na wielu trasach zmodyfikował godziny odjazdów i przyjazdów pociągów.

fot. kolejeslaskie.com

Zmiany będą obowiązywać do połowy marca:

Roczny rozkład jazdy jest w całości dopasowywany do możliwości infrastrukturalnych, ze względu na bardzo szeroko zakrojone na terenie całego województwa śląskiego prac modernizacyjnych. Największe cały czas trwają na odcinku S1 Gliwice – Częstochowa, S4 Katowice – Tychy Lodowisko, S5 Katowice – Zwardoń oraz S6 Katowice – Wisła Głębce. Staramy się tak skomunikować nasze pociągi, żeby zapewnić ciągłość podróży naszym pasażerom

– mówi Tomasz Musioł – rzecznik Kolei Śląskich. Nasz lokalny przewoźnik przygotował także połączenia dla osób wybierających się w góry. Taki ruch spodziewany jest właśnie w okresie przerwy świąteczno-noworocznej oraz zbliżających się ferii zimowych:

Razem z nowym rocznym rozkładem jazdy do kursowania powraca tradycyjnie nasz pociąg Ornak, czyli kurs Katowice – Zakopane. Kursować on będzie w dniach 23-24 grudnia, 26 grudnia – 2 stycznia, 6-9 stycznia oraz w ferie zimowe na terenie województwa śląskiego, a więc w dniach od 12 do 27 lutego.

Pasażerowie mają być dobrze poinformowani o wprowadzanych zmianach, znajdziemy je na dworcach i stacjach, ale przede wszystkim na stronach przewoźników i w aplikacjach mobilnych. Gdzie szukać nowego rozkładu Kolei Śląskich?

Pełny rozkład jazdy pociągów znaleźć można w liniowym rozkładzie jazdy dostępnym na naszej stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl. Wszystkich informacji dotyczących nowego rozkładu jazdy udziela również infolinia pod bezpłatnym numerem telefonu 32 428 88 88

– informował rzecznik Tomasz Musioł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj