Norwid Częstochowa przegrał ze Stalą Nysa [FOTO]

W meczu 5 kolejki Plus Ligi rozegranym w niedzielę (12.11) w Częstochowie drużyna Exact Systems Hemarpol przegrała ze Stalą Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25). Goście od początku spotkania prezentowali się lepiej i Norwid Częstochowa poniósł czwartą porażkę w tym sezonie.

Trener Leszek Hudziak do gry desygnował identyczną „szóstkę” jak w zwycięskim meczu w Kędzierzynie. Stal Nysa przed tym spotkaniem miała na koncie tyle samo punktów w tabeli co Norwid Częstochowa, jednak nie zanotowała zwycięstwa. Swoje punkty „Stalowcy” uzbierali w pięciosetowych bataliach z wyżej notowanymi ekipami z Olsztyna, Kędzierzyna czy Bełchatowa.

Goście bardzo dobrze rozpoczęli pierwszego seta, uzyskując kilkupunktową przewagę. Podopieczni trenera Hudziaka popełniali z kolei sporo niewymuszonych błędów, głównie w polu zagrywki. Kiedy w pewnym momencie Stal prowadziła już 19:11, a za chwilę 21:14 wydawało się, że pierwszy set jest rozstrzygnięty. Wtedy jednak do walki poderwali się nasi siatkarze, którzy przy niesamowitym dopingu doprowadzili do stanu 21:22! Norwid Częstochowa potrafił zdobyć min. 5 punktów z rzędu. Niestety końcówka tej partii należała do gości, którzy wygrali pierwszego seta do 22.

Kibice zgromadzeni w Hali Sportowej Częstochowa mieli nadzieję, że udana końcówka pierwszego seta doda naszym zawodnikom wiary w sukces. To jednak Stal Nysa znowu grała lepiej i od początku wyszła na prowadzenie. W trakcie tej części gry podopieczni trenera Daniela Plińskiego kontrolowali przebieg meczu i powiększali przewagę. Niezwykle skuteczny był przyjmujący ekipy z Nysy Michał Gierżot. Drugi set padł łupem gości 25:16.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Gra toczyła się „punkt za punkt”, żadna z ekip nie uzyskała większej przewagi aż do stanu 12:13 dla Nysy. Wtedy to goście zdobyli 5 punktów z rzędu i w końcówce seta nie dali sobie odebrać prowadzenia. Ostatnia partia zakończyła się rezultatem 25:18 dla Stali i cały mecz zakończył się porażką częstochowian 0:3. MVP spotkania wybrany został wspomniany wcześnie Michał Gierżot.

Porażka Exact Systems Hemarpolu Częstochowa oznacza, że nasza drużyna dalej ma na koncie tylko 3 punkty wywalczone w Kędzierzynie. Następny mecz Norwid Częstochowa rozegra już za 3 dni, w środę (15.11) zmierzy się na wyjeździe z bardzo dobrze spisująca się drużyną AZS Olsztyn.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa  –  Stal Nysa 0:3 (22,16,18)

Skład Norwida: Kowalski, Shmidt, Hain, Kogut, Sobański, Borkowski, Takahashi oraz Keturakis, Boguerra, Dulski, Espeland, Rymarski, Janus, Gibek