Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sypnęło śniegiem w Częstochowie. Miejskie służby sprawdzają pustostany

Facebook Twitter

Za nami pierwsze opady śniegu w tym sezonie. Dlatego miejskie służby rozpoczęły już swoje działania prewencyjne, kontrolują pustostany, i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Kiedy temperatura powietrza zaczyna się obniżać, apel o to aby nie pozostawać obojętnym, jest jeszcze głośniejszy.

Miejskie służby sprawdzają pustostany
fot.czestochowa.pl

Miejskie służby sprawdzają pustostany

Nadchodzące mrozy mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji odwiedzili w ostatnich dniach miejsca w budynkach komunalnych, w których potencjalnie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności. W okresie jesienno- zimowym działania będą przeprowadzane cyklicznie. Ich cel to informowanie bezdomnych o pomocy, jaką mogą uzyskać w zakresie noclegu i wyżywienia na terenie miasta.

Przypominamy, że dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987, można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób w kryzysie bezdomności. W ciągu minionej doby odnotowano 5 takich zgłoszeń. Od 01.11. telefonów było 75.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj