Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Największa, nowa hala sportowa w Kłobucku już służy młodzieży

Facebook Twitter

Oczekiwana od dawna inwestycja została zakończona, już zaczyna działać oraz służyć młodzieży z Kłobucka i regionu.

Mowa o nowoczesnej hali sportowej, która w ciągu kilkunastu miesięcy powstała przy Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku.

Henryk Kiepura: W Powiecie Kłobuckim otwieramy największa inwestycję, halę sportową przy Zespole Szkół nr. 1. Największy tego typu obiekt w regionie częstochowskim, o dużych wymiarach, 55 metrów długości, 44 szerokości. Będą tutaj odbywać się nie tylko zajęcia wychowania fizycznego (…) ale również mogą się tutaj odbywać zawody wysokiej rangi i takie planujemy. Cały koszt inwestycji to blisko 12 mln złotych. Środki pochodziły w kwocie 7 mln złotych z budżetu Powiatu Kłobuckiego, a prawie 5 mln złotych pozyskaliśmy z budżetu państwa.

Rozmawialiśmy ze starostą kłobuckim Henrykiem Kiepurą. Hala ma przydać się szkole na Zagórzu, ale też będzie służyć młodzieży z całego regionu.

Henryk Kiepura: Najważniejsza jest młodzież, traktujemy to otwarcie i tą inwestycję jako promocję szkół średnich Powiatu Kłobuckiego, najlepszych szkół w województwie Śląskim, o czym świadczą wyniki matur z ostatnich lat. Stwarzamy tylko możliwości dla naszych uczniów do uprawiania sportu. Najbliższe duże wydarzenie w tym miejscu nie będzie miało charakteru sportowego, ale sala będzie też służyć do tego aby promować wartości historyczne i już 17 grudnia w sobotę, o godzinie 16-stej zapraszamy na najciekawsze zwyczaje świąteczne, kulinarne i obrzędowe wszystkich gmin Powiatu Kłobuckiego.

Nową halę sportową otwierał starosta kłobucki Henryk Kiepura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj