Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Kłobucku budowa największej hali sportowej w regionie już prawie na finiszu

Facebook Twitter

55 metrów długości, 44 metry szerokości i 17 metrów wysokości - to wymiary nowoczesnej hali sportowej jaka powstaje przy Zespole Szkół Nr 1 na Zagórzu w Kłobucku. Decyzja o budowie tego obiektu zapadła w sierpniu 2020 roku. To będzie największy tego typu obiekt w regionie kłobuckim.

fot. powiatklobucki.pl

Prace przebiegają bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem, mówił w naszym studio Henryk Kiepura starosta powiatu kłobuckiego:

Henryk Kiepura: Chcemy, żeby w tej hali rozgrywały się zawody nie tylko rangi powiatowej, ale i wojewódzkiej, a może również rangi ogólnokrajowej. Hala jest już prawie gotowa. W tej chwili bardzo intensywne prace trwają jeżeli chodzi o otocznie hali – droga dojazdowa, miejsca parkingowe dla samochodów, dla autobusów. Już wstępnie zapraszamy późną jesienią na oficjalnie otwarcie hali.

Aktualnie w hali trwają prace wykończeniowe i montowane są pierwsze elementy wyposażenia, natomiast na zewnątrz prowadzone są prace ziemne na parkingu i na drodze dojazdowej na warsztaty

– mówi starosta kłobucki.

Prace mają zakończyć się późną jesienią:

Henryk Kiepura: Na pewno w tym roku, zadanie największe w historii powiatu, ponad 10 mln złotych. Hala dedykowana będzie przede wszystkim dla młodzieży powiatu kłobuckiego, dla młodzieży szkół średnich, w pierwszej kolejności dla Zespołu Szkół nr 1, ale chcemy również, by tam korzystała młodzież z pozostałych naszych zespołów szkół, a także mieszkańcy powiatu kłobuckiego. Hala będzie udostępnia na różnego rodzaju imprezy. To jest taki ukłon w stronę młodzieży powiatu kłobuckiego, która w ostatnich latach osiąga najwyższe w województwie wyniki egzaminów maturalnych. 2 lata z rzędu młodzi maturzyści z powiatu kłobuckiego zajmowali 1. miejsce w województwie śląskim.

Jak podkreśla Henryk Kiepura, tak nowoczesny i duży obiekt pozwoli na organizację zawodów sportowych w wielu dyscyplinach. Na co dzień hala będzie służyła młodzieży szkolnej w zajęciach wychowania fizycznego. Koszt budowy obiektu to blisko 10 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu Powiatu Kłobuckiego.

fot. powiatklobucki.pl

Projekt obejmuje: budowę budynku hali z łącznikiem, magazynów sprzętu portowego, sali wielofunkcyjnej, pokoju nauczycielskiego, szatni z umywalniami i toaletami (również dla osób niepełnosprawnych), pomieszczenia gospodarczego, drogi wewnętrznej i chodników oraz parkingu dla samochodów osobowych na 35 stanowisk w tym 4 dla osób niepełnosprawnych oraz 3 na autobusy, budowę zjazdów, zbiornika p. pożarowo-retencyjnego o poj. 200 m3, budowę instalacji oświetlenia zewnętrznego obiektu oraz drogi wewnętrznej wraz z jej przebudową wyłożonej kostką brukową na powierzchni 1430,00 m2, chodnika z kostki 450,00 m2, parkingu z płyt ażurowych 126,00 m2, montażu elementów małej architektury.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj