Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nabór do policji: przybywa kobiet, ale nie każdy kandydat nadaje się do służby

Facebook Twitter

Przybywa kobiet w policji, chwali się komendant wojewódzki w Katowicach. Niestety mimo wakatów, nadal nie wszyscy kandydaci i kandydatki nadają się do służby.

Nabór do policji

W ubiegłym roku do policji dostał się mniej niż co trzeci chętny –  podsumowuje 2023 kom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

Sabina Chyra-Giereś: W ubiegłym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach 1741 kandydatów złożyło dokumenty ubiegając się o przyjęcie do policji. Zatrudnionych zostało 564 funkcjonariuszy, w tym 108 kobiet. W tym roku przyjęcia nowych funkcjonariuszy planowane są 4 marca, 24 czerwca, 8 lipca, 9 września, 30 października i 30 grudnia.

Jak przyznaje rzecznik wojewódzkiej policji, trzeba spełnić wymogi psycho-fizyczne, przejść odpowiednie testy, w tym sprawnościowe. Policja na Śląsku i w Częstochowie również w tym roku będzie prowadzić nabór, ogłoszono kilka terminów rekrutacji, pierwszy już w marcu. Kto może się zgłosić?

Sabina Chyra-Giereś: Przede wszystkim poszukujemy kandydatów, którzy mają predyspozycje do pełnienia służby w szeregach policji – mają polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię i posiadają odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Na pewno nie mogą to być osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstw skarbowe.  Dodatkowo punktowane jest posiadanie wykształcenia wyższego, tytułu ratownika medycznego, posiadanie prawa jazdy czy znajomość języka obcego.

Sabina Chyra-Giereś/ Fot. Śląska policja

Policja poszukuje do służby osoby, które poradzą sobie z trudnymi zadaniami i służbą na co dzień.

Sabina Chyra-Giereś: Muszę zdecydowanie podkreślić, że na pewno nie jest to praca dla każdego, to służba. Służba wymagająca zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji, ale też daje dużo satysfakcji. Wszystkie szczegółowe informacje możnaznaleźć na stronie internetowej śląskie policji w zakładce „zostań policjantem”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj