Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum Częstochowskie zaprasza znów na Noc Muzeów

Facebook Twitter

13 maja w godzinach od 16.00 do 23.00 będzie można zwiedzać wystawy czasowe i stałe, wziąć udział w warsztatach, czy posłuchać wykładów.

Zbliża się Noc Muzeów w Częstochowie!

Pojawią się dodatkowe atrakcje, również rodzinne:

Anna Krakowian: Proponujemy spotkania z naszymi kuratorami i kustoszami w ramach takiego cyklu „Kuratorskie Opowieści”. W Galerii Dobrej Sztuki zapraszamy na wykład dr Katarzyny Sucharkiewicz. Jeżeli chodzi o dział historii, to spotkanie z Juliuszem Sętowskim, również spotkanie z Wiesławem Paszkowskim. na wystawie Żydzi i Częstochowianie, z kurator Małgorzatą Szczęsną – kierownikiem działu historii, na wystawie stałej o Częstochowie.

– mówi Anna Krakowian z Muzeum Częstochowskiego. Noc Muzeów w najbliższą sobotę to nie tylko świetna okazja, aby odwiedzić wystawy, ale też poznać muzealne obiekty na terenie miasta, skorzystać z oprowadzania przez kuratorów, poznać historyków czy artystów…

Anna Krakowian: Będziemy mogli spotkać się na wystawie „TO” Mirosławy Truchty – Nowickiej. Będzie to interaktywne wydobywanie zależności zapisów na papierze i w papierze i spotkanie z autorką wystawy. Niezwykle ciekawie opowiada o swoich pracach, o papierze, z którego robi przepiękne rzeczy, o czym Państwo będą mogli się przekonać. Z Piłsudskim Nad Niemnem, czyli o miłości w Druskiennikach – to na wystawie „Na Kresy po Zdrowie” spotkanie z Panem Tomaszem Kubą Kozłowskim. Już  później, bo o 21 30 – „Strój dla dorosłych, czyli rozrywki, uciechy i nie dyskrecję kresowych uzdrowisk”. To też spotkanie z panem Tomaszem Kubą Kozłowskim.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przygotowano m.in. wyzwanie dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Warto wziąć w nim udział, gdyż wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody:

Anna Krakowian: Zapraszamy na taką zabawę – „Muzealny chochlik”, czyli konkurs z nagrodami. Będą karty do wypełnienia. Państwo chodzący po wystawach, będą mogli zobaczyć gdzie „chochlik” coś namieszał, czyli poustawiał eksponaty, które nie pasują do konkretnej wystawy (…). Zadaniem uczestników będzie znaleźć, zapisać i ewentualnie wygrać jakąś nagrodę.

Więcej o atrakcjach sobotnich na stronach Muzeum Częstochowskiego. Spotkania, wystawy i dodatkowe atrakcje polecała Anna Krakowian.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj