Młodzieżowcy Włókniarza ze srebrnym medalem DMPJ

W finale rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, rozegranym w środę (25.09) na torze w Grudziący, juniorzy Włókniarza Częstochowa zajęli drugie miejsce, zdobywając srebrny medal tych rozgrywek. Triumfowali młodzi zawodnicy Falubazu Zielona Góra, trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli żużlowcy Stali Gorzów.

Rozgrywki o młodzieżowe, drużynowe Mistrzostwo Polski składają się z cyklu kilkunastu turniejów, rozgrywanych w trakcie sezonu. Drużyny z najlepszym dorobkiem punktowym uzyskują awans do finału. W Grudziądzu, obok wspomnianych 3 klubów, wystąpili też juniorzy z Lublina, Rybnika, Ostrowa Wielkopolskiego oraz ekipa gospodarzy turnieju.
Złoty medal, z dorobkiem 26 punktów wywalczył Falubaz Zielona Góra, w składzie Damian Pawliczak, Norbert Krakowiak, Mateusz Tonder. Młodzi zielonogórzanie złapali bardzo dobrą formę pod koniec sezonu, co udowodnili świetnym występem przeciwko Włókniarzowi, w ligowym meczu o brązowy medal, rozegranym w ostatnią niedzielę (22.09).
Włókniarz zdobył w finale 21 punktów, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca. Barw biało-zielonych bronili Michał Gruchalski (11 pkt.), Jakub Miśkowiak (5 pkt.), Mateusz Świdnicki (3 pkt.) i Bartłomiej Kowalski (2 pkt.). Gruchalski, który w tym roku kończy wiek juniora, był najlepszym zawodnikiem turnieju, zdobywając 11 punktów w 4 startach. Tylko w pierwszym swoim starcie przyjechał za zawodnikiem gospodarzy, Patrykiem Rolnickim. W pozostałych biegach był bezkonkurencyjny. Brązowy medal zgarnęli żużlowcy z Gorzowa.
Gratulujemy sukcesu młodym żużlowcom Włókniarza Częstochowa!