Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XIV Bieg Częstochowski: Najlepszy czas na tegorocznej trasie to 31 minut i 7 sekund

Facebook Twitter

Znamy wyniki Biegu Częstochowskiego, który prowadził przez centrum Częstochowy w minioną sobotę (18.05). Blisko tysiąc uczestników ścigało się na wyznaczonej trasie o łącznej długości 10 km.

XIV Bieg Częstochowski

Wśród kobiet z Częstochowy triumfowała Sylwia Ślęzak z wynikiem 36:37, wśród naszych panów Łukasz Grajcar, ale mieliśmy też uczestników z całej Polski i z różnych stron świata. Najlepszy czas w 14. edycji zrobił Rond Kennedy z Kenii, pokonał trasę w 31:07:

Bardzo dobrze, wspaniale, życióweczka jest.

Jest znakomicie.

Było bardzo, bardzo trudno. Częstochowski bieg pierwszy raz, nie spodziewałam się tylu podbiegów. Pogoda dopisała, słoneczko lekko za chmurką, deszczu nie było. Za rok też startuję.

Tak wrażenia po XIV Biegu Częstochowskim opisywali uczestnicy sportowego wydarzenia. Pogoda lepiej spisała się dla organizatorów niż uczestników:

Pogoda wprawdzie nie jest zbyt łaskawa dla biegaczy, dla organizatorów owszem, jest cudownie, wspaniale, uśmiechnięte twarze….

Mówiła Magdalena Trzepizur, jedna z organizatorek z Zabieganych Częstochowa. Na mecie z mikrofonem Radia Jura był Paweł Stępniewski.

Wszystkim startującym gratulujemy!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj